Nicky Rodriguez nominowany na czarny pas przez załogę B-Team

Z Black Belt Slayera zostaje tylko Slayer. Jeden z najmocniejszych zawodników wagi ciężkiej na świecie, mimo że kimona nie zakłada, to od dzisiaj może wiązać nowy kolor pasa na biodrach.

Nick Rodriguez, powszechnie znany jako Nicky Rod, jest profesjonalnym grapplerem i byłym amatorskim zapaśnikiem, który intensywnie współpracował z trenerami Jayem Regalbuto i Johnem Danaherem, reprezentując Renzo Gracie Academy – Danaher Death Squad. Rodriguez po raz pierwszy zrobił furorę jako niebieski pas, kiedy to zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Świata ADCC (2019). Będąc niebieskim pasem i zaczynając dopiero swoją przygodę z BJJ pokonał takie gwiazdy jak Roberto „Cyborg” Abreu, Orlando Sanchez’a czy Mahamed’a Aly. Bez wątpienia jego doświadczenie w zapasach (amatorski rekord 34-7) było ważnym budulcem jego sukcesu w grapplingu. 

Po rozłamie Danaher Death Squad, w 2021 roku Rodriguez wraz z Jonesem, Crelinstenem i młodszym z braci Ryan zakłada B-Team. Siedziba główna w Austin stała się jednym z najpopularniejszych miejsc do trenowania Jiu-Jitsu w południowej części USA. 

Nick jest głównym nemezis swojego dawnego kolegi klubowego – Gordona Ryan’a o czym obaj zawodnicy lubią przypominać za pośrednictwem mediów społecznościowych. Ich konflikt w przestrzeni internetowej ciągnie się od roku i zdecydowanym faworytem sporu jest ekipa z B-Team. 

Nicky Rod praktycznie od samego początku kariery celuje w największe wyzwania. Przyznanie mu czarnego pasa było jedynie formalnością. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Nick Rodriguez (@nickyrod247)

Poniżej dotychczasowe wyniki pojedynków (34-13) bohatera artykułu:

W-Win L-Loss D-Draw

źródło: https://www.bjjheroes.com/bjj-fighters/nick-rodriguez

 

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także