Nowy czarny pas! Cole Abate promowany zaledwie po pół roku na brązowym pasie

Foto: https://www.instagram.com/coleabatejj/

Cole Abate otrzymał promocję na czarny pas od swojego trenera – Gui Mendesa. Fenomenalny 18-nastolatek otrzymał czarny pas niecałe 6 miesięcy po promocji na brązowy pas BJJ. Amerykanin to także najmłodszy zwycięzca trialsów ADCC!

Cole Abate to jeden z najzdolniejszych nastolatków w USA. Podopieczny braci Mendes jest niezwykle utalentowanym grapplerem, który z powodzeniem startuje w formule Gi i No-Gi. Cole na co dzień trenuje w jednej z najlepszych akademii w USA – Art of Jiu Jitsu.

Cole Abate wygrał ADCC East Coast Trials w 2021 roku, a w finale pokonał 10:0 Keitha Krikoriana. Na MŚ ADCC 2022 przegrał w pierwszej walce po bardzo wyrównanym pojedynku z Fabricio Andreyem. Na początku tego roku wygrał Mistrzostwa Europy IBJJF w Paryżu. Gui Mendes promował swojego zawodnika na brązowy pas BJJ jeszcze na podium zawodów. Promocja odbyła się 25 stycznia 2023 roku.

Amerykanin wszedł do dywizji brązowych pasów z przytupem i rywalizował na wielu zawodach pod sztandarem IBJJF. W marcu 2023 roku, wygrał złoty medal na PAN AMS IBJJF, a na początku czerwca dołożył złoty medal na Mistrzostwach Świata IBJJF 2023 (Cole wygrał złoty medal na MŚ IBJJF 20222 na purpurowych pasach).

W ten weekend, Cole Abate rywalizował na Mistrzostwach Azji IBJJF w Japonii. Cole Abate wygrał wszystkie pojedynki. Chwilę po wygraniu finałowego pojedynku, otrzymał swój czarny pas BJJ od Guilherme Mendesa!

Cole Abate mógł zostać nominowany na czarny pas BJJ w tak krótkim czasie, ponieważ został Mistrzem Świata IBJJF w dywizji brązowych pasów. Od początku tego roku, IBJJF zmieniło zasady i mistrzowie świata nie muszą spędzić odpowiedniego czasu na danym pasie (w przypadku nominacji na czarny pas, zawodnik powinien spędzić min. 1 rok na brązowym pasie). Abate został nominowany na czarny pas 9 lipca 2023 roku, czyli posiadał czarny pas niecałe pół roku.

Gratulacje!

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także