Oczami Abi-Rihana na Mistrzostwa Brazylii

Raphael Abi-Rihan był jednym z wyróżniających się zawodników na Mistrzostwach Brazylii w 2009, wygrywając swoją kategorię wagową po poddaniu Tarsisa Humphreysa balachą w finale. Wszystko czego fighter chciał w tym roku to obronić swój tytuł, ale kontuzja kolana mu na to nie pozwoliła.

Naprawdę chciałbym móc powiedzieć, że obronię swój tytuł, ale nabawiłem się dość poważnej kontuzji na zawodach w Niteroi dwa miesiące temu. Starałem się trenować normalnie, ale nie było to możliwe. Próbowałem standardowej fizjoterapii oraz alternatywnych sposobów leczenia, ale niestety operacja była nieunikniona. Zabawną rzeczą jest to, że wcześniej udawało mi się wyjść z kontuzji które wymagały teoretycznie bardziej skomplikowanych operacji, zarówno na moim kręgosłupie jak i kolanie. Teraz nie ma sposobu żeby uniknąć operacji, pomimo tego, że jest to coś prostego. Ćwiczenia które robie sprawiają mi ból, i powodują opuchliznę kolan, nie mogę nawet ćwiczyć z moimi uczniami, nie mówiąc o startowaniu.

Nie będę w stanie obronić mojego tytułu na Mistrzostwach Brazylii, ale jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to na Rio Open będę przygotowany w 100 %. Chciałbym w tym roku walczyć w kategorii International Master,

Skoro nie może brać udziału w zawodach ( Mistrzostwach Brazylii ) to będzie tam chociaż jako kibic, aby oglądać wszystkie walki.

Będę tam w pierwszy weekend, aby nadzorować moich podopiecznych, gdzie niektórzy z nich będą nawet sędziować. W następny weekend mogę być operowany, i może być niemożliwe abym był na zawodach. Chciałbym tam być, ale nawet jeśli by się to nie udało, to będę o wszystkim informował za pośrednictwem Graciemag

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także