Odkrycie roku FloGrappling 2022. Kim jest Giancarlo Bodoni?

Foto: https://www.instagram.com/giancarlobodoni/

Giancarlo Bodoni zaliczył niesamowity występ na Mistrzostwach Świata ADCC 2022. Amerykanin pod koniec roku 2021 potwierdził, że należy się z nim liczyć, gdy wygrał 7 walk na trialsach East Coast i zakwalifikował się do turnieju finałowego.

Giancarlo Boodni wygrał nagrodę FloGrappling: Breakthrough Grappler Of The Year. Amerykanin został mistrzem ADCC w kategorii do 88 kg w ubiegłym roku.

Giancarlo Bodoni urodził się w 1995 roku. Już od wczesnych rozpoczął swoją przygodę ze sportami walków. W wieku 5 lat rozpoczął treningi karate, lecz w późniejszym czasie rozpoczął swoją karierę BJJ. Rillion Gracie promował go na purpurowy pas BJJ. Następne miesiące Giancarlo spędził trenując w Rio de Janeiro, a kolejnym klubem (już w USA) był Alliance. W 2018 roku, Giancarlo otrzymał brązowy pas BJJ, a w kolejnym roku został zaproszony do prowadzenia zajęć w szkole Alliance w Bedford w stanie Massachusetts. W tym czasie, zdobył złoty medal na MŚ IBJJF No-Gi.

Giancarlo Bodoni otrzymał swój czarny pas BJJ pod koniec 2020 roku z rąk Lucasa Lepri. W 2021 roku, Giancarlo przeniósł się do Austin w Teksasie, aby móc trenować pod okiem Danahera. 

Amerykanin wygrał w niesamowitym stylu trialsy East Coast do MŚ ADCC. W 7 walkach był perfekcyjny. Wygrał 4 walki przez poddanie, a 3 pozostałe wygrał na punkty 3-0. 

Na Mistrzostwa Świata ADCC nie jechał, jako faworyt. Zawalczył w kategorii -88kg. Bodoni wygrał pierwszą walkę na punkty z Iasque Bahiense. Kolejną walkę stoczył z mistrzem ADCC Matheusem Dinizem. Podopieczny Danahera poddał trójkątem zawodnika Marcelo Garcii. W półfinale pokonał Anglika – Eoghana O’Flanagana, a w finale udusił Lucasa Barbosę. Zdobył złoty medal dość niespodziewanie, lecz zdeklasował wszystkich rywali.

W kategorii absoluto, przegrał ze swoim klubowym kolegą Nicholasem Meregali w ćwierćfinale. 

Giancarlo (jako czarny pas) zdobył kilka ważnych tytułów:

  • 1 miejsce – MŚ ADCC (2022)
  • 1 miejsce – Trialsy ADCC East Coast (2021)
  • 1 miejcee – IBJJF Pan Championship NOGI (2021)
  • 2 miejsce – IBJJF Pan Championship NOGI (2020)

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także