Ostatnia walka BJJ wielkiego mistrza! Roger Gracie vs Buchecha na Gracie PRO 2017

Foto: https://www.instagram.com/marcusbuchecha/

Tych dwóch Panów nie trzeba przedstawiać żadnemu miłośnikowi brazylijskiego jiu jitsu. Roger Gracie i Marcus „Buchecha” Almeida to legendy BJJ. Najbardziej utytułowani zawodnicy i niesamowici wojownicy.

Podczas tej walki, zarówno Roger, jak i Marcus mieli na swoim koncie 10 złotych medali z Mistrzostw Świata IBJJF. Dwóch niesamowitych sportowców spotkało się w Rio de Janeiro, aby zawalczyć ze sobą jeszcze jeden raz. Walczyli oni już ze sobą na gali Metamoris w 2012 roku, tam walka zakończyła się wynikiem remisowym.

Roger Gracie po wygraniu swojego 10 tytułu Mistrza Świata, pojawił się na matach tylko 3 razy. Poza galą Metamoris i Gracie PRO 2017, zawalczył jeszcze z Rodrigo Comprido na gali UFC EXPO. Gracie wygrał przez balaszkę na rękę.

Buchecha przegonił Rogera w liczbie zdobytych Mistrzostw Świata. Brazylijczyk ma ich aktualnie, aż 13 na swoim koncie. Czy uda się komukolwiek przegonić Marcusa Almeide? Aktualnie, ciężko znaleźć takiego zawodnika, który mógłby zbliżyć się do wyniku Rogera lub Marcusa.

Walka przeniosła się do parteru po kilku minutach rozpoznania przeciwnika w stójce. Do intensywniejszej pracy przystąpił Roger, który najpierw obronił próby obalenia Marcusa, a następnie wciągnął do gardy swojego przeciwnika. Następnie wszedł zza plecy rywala i poddał Bucheche duszeniem zza pleców.

 

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także