Mistrz ADCC i sześciokrotny Mistrz Świata BJJ Marcio Pe de Pano po tegorocznych Worldsach w Kalifornii, gdzie został pokonany przez Marcusa Bucheche zakończył zawodniczą karierę i poświęcił się roli trenera. Brazylijczyk, który obecnie mieszka i prowadzi akademię na Florydzie zdecydował się zabrać głos na temat gardy 50/50

Ta garda 50/50 wkurza mnie i jest gówno warta. Na tegorocznych Worldsach widziałem jak wielu zawodników ją używało, a sędziowie nic z tym nie robili. Równie dobrze walki mogą trwać dwie minuty, a zawodnicy przynajmniej zaoszczędzą widzom mniej zamuły w tej pozycji.

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także