Peter Sobotta:Poziom Bjj w Berserker’s Team wyższy niż w Throwdown! !

Mała relacja z obozu przygotowawczego fajtera UFC Petera Sobotty (8-2), znanego w Polsce m.in z występu na KSW dla grapplerINFO.pl Co bardzo cieszy Peter przyznał, że we Throwdown San Diego są świetne warunki i wielu mocnych sparingpartnerów, ale grapplersko ciężej było mu walczyć z zawodnikami klubu Berserker’s Team Szczecin podczas jego pobytu na letnim obozie i przygotowań w Szczecinie, które prowadził Piotr Bagiński !
Trenuję dwa razy dziennie. Jeżeli trening jest intensywny zajmuję około 60 minut, techniczny zamuje więcej czasu bo okolo 120 minut. Mój tydzień wygląda następująco:
poniedziałek: submission // sparingi MMA i kondycja
wtorek: tarcze// trening techniki pod MMA
środa: submission// sparingi MMA i kondycja
czwartek: tarcze// trening techniki pod MMA
piątek: technika// sparingi
sobota: tylko sparingi
Bardzo dużo sparuję, nigdy tyle nie sparowałem. Są to różne typy sparingów czasami tylko boks z obaleniami, czasami tylko kickboxing. Część techniczna jest bardzo charakterystyczna. Trenerzy przyglądają się jak trenuję i jak walczę i wtedy pracują za mną nad niedociągnięciami. Oglądamy także walki mojego przeciwnika i także wyciągamy wnioski. Mam tutaj wielu sparingpartnerów, 15 czarnych pasów bjj i około 10 zawodowych fajterów MMA.
Największą różnicą w porównaniu do Europy jest poziom zapaśniczy. Chłopaki tutaj w w Stanach mają bardzo dobre zapasy oczywiście poziom grapplerski jest równie wysoki, ale moim zdaniem poziom jiu jitsu chłopaków z Berserker’s Team jest wyższy. Moim zdaniem najlepszym zawodnikiem w Throwdown jest Tomek Drwal, bardzo dużo mi pomógl, ale niestety w zeszły tydzień pojechał do Chicago.
Na obozie w Polsce czułem się bardziej rodzinnie. Obóz w USA jest  świetny, ale MMA tutaj to przede wszystkim ogromny biznes. W domu czy w Polsce było bardziej rodzinnie/sympatycznie. Chce zawitać także na kolejny letni obóz do Polski !

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także