Pięciu zawodników zdobyło w miniony weekend bilety na nadchodzące Mistrzostwa Świata ADCC w 2024 roku, które odbędą się w sierpniu w T-Mobile Arena

Kategoria -66 kg

Dorian Olivarez został najmłodszym zawodnikiem zaproszonym obecnie na ADCC 2024, wygrywając w dywizji 66 kg w wieku zaledwie 17 lat.

Olivarez, który trenuje głównie w swoim garażu, jest mistrzem swojego stanu zapasach na poziomie szkoły średniej, ale w swojej drodze zademonstrował twardy i wszechstronny styl.

Olivarez pokonał dwóch weteranów ADCC: Gianniego Grippo w ćwierćfinale i Ethana Crelinstena w półfinale. Poddał trzech ze swoich siedmiu przeciwników. Zapasy dały mu zwycięstwo w walcę z Crelinstenem, a w finale zmierzył się z Dominikiem Mejią.

Kategoria 77 kg

W dywizji 77 kg Elijah Dorsey skradł show, pokonując rozstawionego z numerem 1 Nicky’ego Ryana w finale po sędziowskiej decyzją, gdzie obalenie zadecydowało nad wynikiem w pojedynku z weteranem ADCC. W półfinale zatrzymał trzykrotnego weterana ADCC Olivera Tazę.Dorsey, znany jako utalentowany zawodnik gi, umocnił teraz swoje nazwisko również jako zawodnik no-gi przed swoim debiutem ADCC.

Kategoria -88 kg
Jacob Couch, który był w życiowej formię w drodze po złoto, poddając wszystkich siedmiu swoich przeciwników, aby wygrać swoją kategorię. W swojej drabince Couch pokonał dwóch weteranów ADCC: Jaya Rodrigueza, oraz Eldera Cruza,

Zwycięstwo nad Cruzem było szczególnie ważne dla Coucha. Przed meczem Couch miał rekord 0-3 przeciwko „El Monstro” z Checkmatu.
Couch był rezerwowym na Mistrzostwa Świata ADCC 2022, ale nie dostał powołania do rywalizacji. Teraz zasłużył sobie na udział w nadchodzących Mistrzostwach Świata 2024.

Kategoria -99 kg

Paul Ardila również powróci na ADCC. Z zawodu prawnik z Atlanty poddał pięciu ze swoich sześciu przeciwników, aby zdobyć miejsce na ADCC, udowadniając, że jest jednym z najbardziej utytułowanych zawodników. Powróci do dywizji 99 kg na ADCC 2024. W wieku 32 lat Ardila był najstarszym ze wszystkich mistrzów.

Kategoria +99 kg

Znany wszystkim Big Dan Manasoiu z New Wave przygotował jedną z najbardziej imponujących serii w swojej młodej karierze w drodze o złoty medal w dywizji 99+ kg.

Manasoiu wygrał każdy ze swoich pięciu pojedynków przez poddanie, wygrywając zawody ADCC Trials po raz drugi od tylu lat. Zaledwie miesiąc temu Manasoiu odpadł w finale podczas Europejskich Trialsów. Manasoiu

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także