Piotr Podstawczuk po VI MP ADCC

Tegoroczny Vice Mistrz Polski Submission Fighting w kategorii zaawansowanych – 65,9 kg Piotr Podstawczuk pokazał efektowne jiu jitsu kończąc swoje walki w kilkanaście sekund przez poddania. ” Jeżyk ” bo tak jest nazywany tym wynikiem zaskoczył wielu ludzi, w tym swojego trenera Piotra Bagińskiego. Wywiad przeprowadził muchozol

Na początku spytam się co sądzisz o VI Mistrzostwach Polski w SF ?

Zawody  na wysokim poziomie bardzo dobrze zorganizowane. Nie zabrakło wielu dobrych zawodników, którzy stoczyli zacięte walki. Sądzę też, że wprowadzenie kategorii średnio zaawansowani to dobry pomysł. Ponieważ mogło wystartować więcej zawodników na różnym poziomie umiejętności. Impreza Udana 🙂

Stoczyłeś bardzo mocną walkę finałową z Jędrkiem Loską, co sądzisz o tym zawodniku i czego zabrakło w tej walce ?

Jędrzej jest bardzo dobrym zawodnikiem pod względem techniki i siły , mocno kontroluje pozycje, ma duże doświadczenie ciasno walczy i nie zostawia luzu. Pierwszy raz zdarzyło mi się z nim zmierzyć, mam nadzieje że nie ostatni. Czego zabrakło ? mogę powiedzieć, że siły tak czułem   … Co tu dużo mówić po prostu był lepszy i wielkie brawa dla niego.

medaliści MP ADCC 2010 od lewej : Piotr Podstawczuk, Jędrek Loska i Bartek Bąk

Jesteś młodym zawodnikiem. Masz 19 lat i na koncie takie tytuły jak Mistrz Polski,  Mistrz Europy. Co chciałbyś osiągnąć jeszcze w tym sporcie ?

Moim marzeniem jest zdobycie Mistrza Świata. Chciałbym bardzo wystartować na takiej imprezie ale jak wiadomo wyjazd na takie Mistrzostwa łączy się z dużym kosztem. Na razie musze jeszcze poczekać, może w końcu się uda. 🙂

Jak wiemy jesteś posiadaczem niebieskiego pasa bjj i walczyłeś na MP  w kategorii zaawansowanej. Czy Twój trener nie maił nic przeciwko temu a byś wystartował w tej dywizji ?

Zgadza się, mam niebieski pas bjj ale trzymam się założenia że pas nie walczy, tylko ja sam. O decyzji wystartowania w kategorii zaawansowani zadecydowaliśmy wraz z trenerem. Chciałem w niej wystartować ponieważ chcę podnosić przed sobą ciągle poprzeczki iść do przodu.

Co jest mocną stroną w twoim BJJ ?

Lepiej nie zdradzać swoich mocnych stron przeciwnikom. Wiec co tu dużo mogę powiedzieć, stawiam w walce na elastyczność, zaskoczenie i szybkość.

Jakie masz plany na rok 2010?

Chciałbym wystartować na Mistrzostwach europy CBJJ w Szwajcarii w purpurowych pasach, ale czy to się uda to się okaże. Na pewno wystartuje na Mistrzostwach Europy w Grapplingu.  Kolejna impreza to Mistrzostwa Polski bjj ważna dla mojego klubu.

Czy masz zamiar zadebiutować w MMA ?

O debiucie myślę cały czas. Trenowałem już wcześniej  MMA, ale skupiłem się bardziej na brazylijskim jiu jitsu. Nie ukrywam, że chciałbym stoczyć walkę w MMA.

Dziękujemy za wywiad i życzymy dalszych sukcesów.

Dziękuje bardzo za wywiad, miło mi było odpowiedzieć na wasze pytania. Pozdrawiam całą redakcje Grappler Info oraz swój Ukochany klub Berserker’s Team a także sąsiednie kluby z mojego miasta, Przyjaciół i swoją rodzinę,


CO JEST KULANE?

Przeczytaj także