Polacy na Worldsach – sprawdzamy listy startowe przed MŚ IBJJF

Foto: https://ibjjf.com/

Już na początku czerwca odbywają się najważniejsze zawody w Gi na świecie. W The Walter Pyramid spotkają się najlepsi kimoniarze, aby walczyć o tytuł Mistrza Świata IBJJF. Na tegorocznych Worldsach zobaczymy kilkoro Polaków, którzy mają naprawdę duże szanse na złoty krążek

Adam Wardziński po fenomalny triumfie na PAN AMS wraca do startów w najważniejszych zawodach kimoniarskich na świecie. W ostatnim czasie, Adam wygrał złoty medal na Denver OPEN i zawalczył na BJJ Stars w Sao Paulo. To właśnie tam po raz kolejny zmierzył się z Fellipe Andrew. Także na MŚ możemy oczekiwać tego pojedynku, bo panowie są największymi faworytami do wygrania tej kategorii wagowej. Na listach startowych jest także Dimitrius Souza, Davi Cabral czy Roberto Jimenez.

Jakub Najdek zawalczy w kategorii średniej. Polak zdobył kwalifikacje po ostatnim występie w Paryżu. Tye Ruotolo, a przede wszystkim Tainan Dalpra to najwięksi faworyci do wygrania złota w tej kategorii. Na listach startowych są także Tarik Hopstock czy AJ Agazarm.

Patryk Wysocki zawalczy w kategorii Ultra-Heavy, gdzie póki co jednym z największych faworytów wydaje się być Victor Hugo. Brazylijczyk w ostatnim czasie wygrał dwa złote medale na Brasileiro. W tej kategorii startował również Nicholas Meregali, lecz nie jest on jeszcze wpisany na Worldsy!

Zofia Szawernowska również wystartuje na MŚ IBJJF. Zawodniczka z Warszawy wystartuje w kat. piórkowej. W tej kategorii startuje również wielokrotna mistrzyni świata Bianca Basilio

Maria Małyjasiak to jedna z faworytek do wygrania złota na tegorocznych Worldsach. Maria jest aktualną mistrzynią Brazylii i pierwszą w historii Polką, która wygrała Brasileiro.

W kategorii purpurowych pasów zawalczą również: Dawid Wyrozębski, Michał Miranowski i Laura Sieradzan.

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także