Polacy startujący na Worldsach No-Gi 2022

Foto: https://ibjjf.com/

Ostatnia wielka impreza pod sztandarem IBJJF w tym roku, odbędzie się na początku grudnia w Kalifornii. Najlepsi zawodnicy No-Gi powalczą o tytuł Mistrza Świata. Na listach startowych czarnych pasów ADULT znalazła się trójka Polaków.

Swój udział w Mistrzostwach Świata No-Gi 2022 potwierdził czołowy zawodnik polskiej sceny BJJ – Adam Wardziński. Trenujący na co dzień w Checkmacie Poznań, zawodnik ma bardzo dobry okres za sobą. W październiku zdobył 4 złote medale na IBJJF London Fall Open (2x No-Gi), a w listopadzie został Mistrzem Europy No-Gi IBJJF w kategorii Absoluto, a także dołożył brązowy krążek w swojej kategorii wagowej.

Jakub Najdek to kolejny zawodnik, którego będziemy mogli zobaczyć na matach w Anaheim. Kolejny reprezentant polskiej filii Checkmat ma za sobą występ na Mistrzostwach Europy w Rzymie. Kuba Najdek odpadł w ćwierćfinale i otarł się o strefę medalową. Tym razem wyzwanie będzie jeszcze większe, gdy zobaczymy listy startowe. Polak może trafić na takie nazwiska, jak: AJ Agazarm czy Francisco Cuneo. 

W Kalifornii będziemy mogli zobaczyć również Łukasza Michalca. Trener BJJ Gdynia to czarny pas pod Robertem Drysdale i bardzo dobrze znany polski grappler.

Zawody rozpoczynają się już 8 grudnia i potrwają do 12 grudnia. Trzymamy kciuki za wszystkich Polaków walczących na Mistrzostwach Świata w USA.

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także