Rafael Lovato Jr zalicza udany powrót do MMA

Rafael Lovato Jr dopisuje kolejne zwycięstwo do profesjonalnego rekordu MMA. Były mistrz federacji Babilon zalicza świetny powrót do MMA po 3,5 letniej przerwie.

Rafael Lovato Jr to Mistrz Świata IBJJF. Złoty medal wygrywał zarówno w formule Gi, jak i No-Gi. Na ostatnich Mistrzostwach Świata ADCC przegrał walkę o 3 miejsce z Nicholasem Meregalim.

Po MŚ ADCC, Amerykanin powrócił do startów w MMA po 3,5 letniej przerwie. Rafael był widziany w klatce Bellatora 22 czerwca 2019 roku. Tego dnia został mistrzem wagi średniej po 5 rundowym boju z Gerardem Mousasim. 

Rafael Lovato Jr musiał porzucić karierę MMA ze względu na problemy z jego układem nerwowym, a dokładnie przez wykrycie naczyniaków jamistych ośrodkowego układu nerwowego.

Po bardzo długiej przerwie, Amerykanin wystartował na gali IGFN IOKI w Tokio. Już w pierwszej rundziej, legendarny zawodnik BJJ poszedł po kończenie i poddał Taiga Iwasakiego, który przed tą walką miał passę 8 wygranych z rzędu (bez porażki w profesjonalnym MMA). Kimura była perfekcyjna.

Amerykanin ma na swoim koncie 11 zwycięstw i 0 porażek w MMA.

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także