Rear Naked Choke w programie znanej piosenkarki Kelly Clarkson

Foto: https://www.instagram.com/kellyclarksonshow/

Znany aktor i prezenter telewizyjny pokazuje swoje grapplerskie umiejętności w Kelly Clarkson Show i uczy znaną na całym świecie piosenkarkę najpopularniejszego duszenia w sportach walki. 

Kelly Clarkson Show to niezwykle znany program w Ameryce. Prowadzi go oczywiście Kelly Clarkson, która jest trzykrotną lauretką nagrody Grammy. Piosenkarka zaprasza do swojego programu różne znane osobistości. W jednym z ostatnich odcinków, pojawił się Mario Lopez. Znany amerykański prezenter telewizyjny i aktor to posiadacz purpurowego pasa BJJ

Kelly poprosiła Mario, aby ten nauczył ją jakiegoś ruchu jiu jitsu. Zawodnik trenujący w Gracie Barra wybrał Rear Naked Choke. Aktor sam przyznał, że technika ma nieco niegrzeczną/nieprzyzwoitą nazwę. Po krótkiej instrukcji, piosenkarka otrzymała szansę na wykonanie techniki na Lopezie. 

To kolejny krok w popularyzacji BJJ. Mario Lopez otwarcie opowiada o swojej pasji i pokazuje podstawową technikę w programie na żywo, który oglądają miliony widzów w USA i na całym świecie. Program Kelly Clarkson Show na Instagramie ma, aż 1,3 mln obserwujacych, a sama artystkę obserwuje ponad 6 mln użytkowników na Instagramie. O tym fakcie poinformował również Gordon Ryan. Najlepszy grappler ostatnich lat napisał, że jest to kolejny ważny i duży krok dla popularyzacji BJJ na świecie.

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także