Relacje KLZ: AZS AWF WARSZAWA vs. MKZ UNIA RACIBÓRZ.

Relacje KLZ: AZS AWF WARSZAWA vs. MKZ UNIA RACIBÓRZ.

08.11.2017 godz.18.00
Pawilon Sportów Walki
AWF Warszawa
Sędzia główny : Artur Michalkiewicz


PWPW KLZ – Pierwsze zwycięstwo w sezonie ekipy AZS AWF Warszawa.
Mecz w Warszawie, niezmiernie ważny dla obu drużyn. Gospodarze nie wygrali jeszcze meczu w tegorocznych rozgrywkach, a ubiegłoroczni wicemistrzowie Polski nie mogą pozwolić już sobie na porażki, w kontekście walki o rozgrywki play-off . Mecz był wyśmienitą promocją sportu zapaśniczego. Walki zacięte, pełne finezji i ogromnej determinacji zawodników.
Mecz rozpoczął się od bardzo efektownych zwycięstw, Anny Łukasiak (AZS AWF Warszawa ) i Adriana Hajduka ( MKZ Unia Racibórz ).


Wyśmienitą dyspozycję, tuż przed Mistrzostwami Świata Młodzieżowców ( Bydgoszcz, 21-26.11) zademonstrował Roman Pacurkowski (AZS AWF Warszawa). W swoim pojedynku, położył na łopatki Grzegorza Wanke.
Bardzo ciekawy pojedynek oglądaliśmy w kategorii wagowej do 85 kg w stylu klasycznym. Reprezentant gospodarzy, Iwan Nylypiuk walczył z Mateuszem Wolnym. Pierwszą wyrównaną rundę wygrywa Mateusz Wolny (6:4). W drugiej rundzie zawodnik gości dokłada jeszcze dwa punkty, za udany wózek i wygrywa walkę (8:4). Swoją sportową klasę potwierdził Sebastian Jezierzański (MZK Unia Racibórz ), który na punkty (8:4 ) pokonał Mogomedrasula Gazimagomedowa.


Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem ekipy AZS AWF Warszawa. Warszawska drużyna, wciąż z realnymi szansami na walkę w fazie play -off. Zawodnicy MKZ Unia Racibórz, już szykują się na rundę rewanżową, gdzie z pewnością będą chcieli zrewanżować się gospodarzom za porażkę. Walka o awans do fazy play – off rozgrywek PWPW KLZ, zapowiada się w grupie „B” niezwykle ciekawie.
Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Roman Pacurkowski (AZS AWF Warszawa)

AZS AWF WARSZAWA v MKZ UNIA RACIBÓRZ
20 : 17

48 kg zapasy kobiet
ANNA ŁUKASIAK v AGATA WALERZAK (J)
4 : 0
57 kg styl wolny
WAGNER ADRIAN v ADRIAN HAJDUK
0 : 4
66 kg styl klasyczny

ROMAN PACURKOWSKI v GRZEGORZ WANKE
4 : 0
58 kg zapasy kobiet
ANHELINA LYSAL (J) v WERONIKA SZEWCZYK
5 : 0

74 kg styl wolny
PAVLO KIPEN v ANDRZEJ SOKALSKI 0 : 4
85 kg styl klasyczny
IWAN NYLYPIUK v MATEUSZ WOLNY
1 : 3
69 kg zapasy kobiet
ALLA CHERKASOVA v AGATA TATAR
4 : 0
97 kg styl wolny
MAGOMEDRASUL GADZIMAGOMEDOV v SEBASTIAN JEZIERZAŃSKI
1 : 3
130 kg styl klasyczny
MARCIN LUTO v SIARHEI STARADUP
1 : 3

 

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także