Renato Canuto zadebiutuje w formule MMA

Foto: https://www.instagram.com/renatocanutobjj/

Brazylijczyk poinformował o swojej zbliżającej się walce w formule MMA. Mistrz Świata IBJJF w Gi i No-Gi swój pierwszy pojedynek w MMA stoczy prawdopodobnie w singapurskiej federacji ONE Championship.

Renato Canuto to jeden z tych grapplerów, na którego uwielbia się patrzeć. Nieszablonowe techniki, dynamiczne przejścia i świetne poddania. Renato otrzymał swój czarny pas w 2016 roku z rąk swojego profesora/ojca Valdira “Tio Chico” Canuto. Największymi sukcesami zawodnika z Brazylii są złote medale z Mistrzostw Świata IBJJF. W 2021 roku, Canuto zdobył złoty medal w formule Gi, a na najwyższym stopniu podium w formule No-Gi udało mu się stanąć w 2017 roku (niecały rok po promocji na czarny pas).

W ostatnim czasie, zawodnik Checkmatu nie startuje zbyt wiele. W 2022 roku, zadebiutował w federacji ONE Championship. Po świetnych 10 minutach walki, przegrał jednak z Tommym Langakerem przez decyzję sędziowską. Od tego czasu, mogliśmy oglądać Renato tylko raz, na finałach ADCC. Tam w bardzo mocnej kategorii -77kg wygrał pierwszą rundę z Nicky’m Ryan’em, ale w ćwierćfinale musiał uznać wyższość innego Brazylijczyka – Mica Galvao, który zdobył ostatecznie srebrny medal.

Dziś, Renato Canuto poinformował na swoim Instagramie, że wszystko zmierza w dobrym kierunku i już niedługo zobaczymy go w oktagonie. 

 

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także