Ribeiro oraz Machado zasilą Galerię Sław ADCC

W ciągu ostatnich dni ADCC zdradziło jakie nazwiska zasilą Galerię Sław organizacji przy okazji zaplanowanych na przyszły rok Mistrzostw Świata. Są to Xande Ribeiro oraz Jean Jacques Machado.

Ribeiro to dwukrotny zwycięzca mistrzostw świata. Na szczycie podium kategorii do 99 kg stanął w 2007 oraz 2009. Do tego zdobył cztery inne medale, wliczając srebro w kategorii absolute. Jest on rekordzistą najważniejszych zawodów ADCC pod względem ilości odbytych pojedynków, 43, oraz liczby odniesionych zwycięstw – 30.

Dodatkowo Brazylijczyk może poszczycić się mianem dziewięciokrotnego mistrza świata organizacji IBJJF, na co składa się siedem tytułów wywalczonych w rywalizacji w kimonach, oraz dwa w no-gi.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez ADCC (@adcc_official)


Jean Jacques to prawdziwy weteran ADCC, który wywalczył swój pierwszy medal już w 1999. Wtedy to tryumfował w kategorii do 77 kg, poddając wszystkich oponentów duszeniem zza pleców. Na liście jego ofiar znalazły się wielkie nazwiska ówczesnego MMA, jak Caol Uno, czy też Hayato Sakurai. Niestety, rok później musiał się zadowolić srebrem. W 2001 również zdobył srebro, ale już w kategorii absolute, pokonując po drodze Marcio 'Pe De Pano’ Cruza oraz Ricardo Almeidę.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez ADCC (@adcc_official)

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także