Roger Gracie: Gordon Ryan jest najlepszym grapplerem wszechczasów

’https://www.youtube.com/watch?v=OjrKsOUsWn4′

Myślę że sylwetki Gordona Ryan’a nie trzeba nikomu przedstawiać. Rok 2022 był dla niego prawdopodobnie najlepszym sezonem startowym w dotychczasowej karierze. 

Poza rozgromieniem swoich przeciwników na ADCC, wygrał z Felipe Peną, Pedro Marinho i Jacob’em Couch’em. Od momentu rozpoczęcia intensywnej kariery w profesjonalnych eventach, Gordona uważano za jednego z najlepszych zawodników na świecie. Jednak tytuł GOAT-a (Greatest of all time) przypisywano zawsze takim zawodnikom jak wyżej wymieniony Roger Gracie. 

Roger Gracie jest jednym z najbardziej utytułowanych zawodników. Brazylijczyk swoją karierę na czarnym pasie rozpoczął w roku 2004. W swoim dorobku Roger posiada: złoty medal ADCC, Mistrzostw Świata x2, Mistrzostw Europy, Pan Championship x2. Jego rekord (według BJJ Heroes) wynosi 76-7. 

Roger w ostatnim wywiadzie dla „Canal Encarada” zrzekł się z tytułu GOAT-a (którym notabene nigdy się nie uważał) na rzecz Gordona. 

 

Roger czy uważasz, że Gordon jest największym nazwiskiem w historii grapplingu?

Myślę że może być. Swoją historię tworzy w tym momencie w No-Gi. Patrząc na scenę, kto może go pokonać?

Kogo uważasz za największe zagrożenie dla Gordona?

Myślę że jest wiele osób, które byłyby w stanie mu zagrozić w No-Gi. To jest walka, nikt nie jest niezwyciężony. 

Jakbyś dogłębniej zanalizował scenę i miał podać jakieś konkretne nazwisko, zawodnika który byłby w stanie go pokonać to kto by to był?

Nie widzę tego. Myślę że w każdej walce Gordon w tym momencie będzie faworytem. Nie widzę nikogo kto byłby faworytem w walce z nim.

 

Cały wywiad:

 

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także