Roger Gracie po walce z Randlemanem

Co sądzisz o swojej walce z Kevinem Randlemanem, który na swoim koncie ma aż 32 walk MMA ?

Myślę, że przewaga wzrostu dużo mi pomogła. Podejrzewałem, iż Kevin będzie mocno uderzał ze względu na swoją wagę. Cały czas byłem skoncentrowany i szukałem momentu by sprowadzić walkę do parteru. Jednak udało mi się trafić kolanem, co sam się zdziwiłem i nie podejrzewałem tego.

Co możesz nam powiedzieć o swojej stójce ?

Pracowałem dużo nad poprawą swoich umiejętności bokserskich, jednak zawsze pewniej będę się czuć na ziemi i tam zamierzam rozstrzygać swoje walki. Jednak walka rządzi się swoimi prawami i trzeba być przygotowanym na wszytko. Wszystko będzie zależeć od przeciwniki, gdy nie będę się czuć pewny w stójce, będę chciał przenosić walkę do parteru. Tak też chciałem z Kevinem, czekałem na odpowiedni moment by go obalić.

Czułeś jakąś presję zwycięstwa po porażkach Renzo i Rolles’a ?

Moja głowa była skupiona na tej walce. Byłem spokojny i świadomy swoich umiejętności, co wydaje mi się, że jest najważniejsze. Presja czy jakiekolwiek ciśnienie jest zawsze takie same przed każdą walką.

Czy będziesz regularnie walczyć w MMA ? W jakiej wadze będziesz chciał się bić ?

Mam zamiar walczyć dużo częściej i moją wagą w MMA jest 93 kg. Jest o wiele trudniejsze bić się z kimś, kto jest dużo cięższy od Ciebie.

Randleman dużo się ruszał na ziemi. Czy ciężko było go tam skontrolować ?

Wydaje mi się, że za szybko chciałem skończyć walkę i dlatego jemu udało się uciec. Powinienem bardziej się skupić na utrzymaniu i skontrolowaniu pozycji.

Czy naprawdę zamierzasz wystartować na Mistrzostwach Świata w BJJ ? Czy treningi do walki w MMA nie utrudniają Ci możliwości startu ?

Tak ! Zamierzam startować na Worldsach ! Niedługo wracam na matę. Po walce czuję się świetnie i nic mi nie dolega. Chcę teraz poświęcić swoje treningi na Gi i mam nadzieję, że uda mi się zwyciężyć.

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także