Roger Gracie vs Buchecha jako przykład technicznej dominacji [Video]

’https://www.youtube.com/watch?v=uNHQZ_xX_fY’

’https://www.youtube.com/watch?v=0SN2zwF-S1w’

Podczas wizyty Rogera Gracie u Lex’a Friedmana został przytoczony wątek pojedynku z Buchechą. Z perspektywy czasu, walka na Gracie Pro wygląda niewyobrażalnie zważając na dotychczasowe osiągnięcia Marcusa. 

Do walki tych zawodników doszło na Gracie Pro we wrześniu 2017 roku. Roger przed podejściem do rewanżu z Buchechą, wiedział że będzie to jego ostatni profesjonalny bój w Jiu-Jitsu. 

Rządny zwycięstw Buchecha od pierwszych minut próbował sprowadzać oponenta na ziemię. Fenomenalna obrona Rogera w połączeniu z balansem, uniemożliwiała próby obalenia. Roger w podcascie u Fridman’a wyjawił, że jego założeniem była pasywna gra oparta na defensywie obaleń przez pierwsze 5 minut. Stwierdził że nie chciał grać w jego grę i w dużej mierze stawiał na obniżeniu morale przeciwnika. Według Rogera, Marcus po nieudanej walce stójkowej wpadł w panikę i to co się działo po wciągnięciu go do gardy to konsekwencja jego frustracji. Buchecha został uduszony przez Rogera i pomimo różnicy wagi na korzyść Marcusa, to Gracie wyglądał na tego cięższego.

 Walka jest przykładem wykorzystania w pełni aspektu technicznego z niewielką dozą siły. Roger Gracie podręcznikowo zmusił przeciwnika do poddania się, dając piękne zwieńczenie jego nieskazitelnej kariery w Jiu-Jitsu. 

Poniżej fragment podcastu:

 

Analiza pojedynku:

 

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także