Wchodzimy w nową erę treningów – Rollbot, interaktywny sparing partner

Myślę że każdy (zwłaszcza w czasach twardego lockdownu) myślał nad interaktywnym, robotycznym sparing partnerem. Nawet jeśli nie to może czas zacząć o tym myśleć bo być może wchodzimy w nową erę zdalnego treningu.

Samson Sausser czyli czarny pas pod Gustavo Machado, zaprojektował kukłę treningową, która ma reagować na ataki trenującego. Pomysł na Rollbota powstał, gdy Samson usłyszał rozmowę Joe Rogan’a w Joe Rogan Experience (podcast). 

Twórca twierdzi, że w momencie dźwigni na łokcie, kolana i stopy użytkownik poczuje moment poddania. Ponad to Rollbot jest wyposażony w czujniki w okolicach szyi, które zbierają informacje na temat siły nacisku. Głowa robota jest wyposażona w głośniki imitujące dźwięki jakie może wydawać duszony sparing partner. 

Interaktywny przeciwnik ma grać jedynie defensywnie. Jest skonstruowany w taki sposób aby skutecznie dociążać i wykręcać się z kontroli. Na instagramie Samsona pojawiło się krótkie video prezentujące Rollbota. Pewnie na definitywną wersję trzeba będzie jeszcze poczekać.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Samson Sausser (@theflyingsausser)

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także