Romulo Barral przewiduje walkę z Rogerem na Worldsach

Romulo po zwycięstwie nad Joshem Barnettem

wywiad dla tatame.com

Dwukrotny mistrz świata BJJ , Romulo Barral wylądował w Abu Dhabi aby oglądać galę UFC 112 oraz wziąć udział w odbywających się w ten weekend World Pro Jiu-Jitsu.

Wezwali Cię nagle. Byłeś już przygotowany ?

Tak właściwie to nie zostałem wezwany. Przygotowywałem się do tych zawodów od grudnia i przyjechałem w celu zaaklimatyzowania się oraz obejrzenia UFC. Walczę w kategorii 92 kg ponieważ ostatnio przybrałem trochę na masie. Zrobię wszystko co w mojej mocy żeby wygrać.

W twojej kategorii są między innymi Alexandre de Souza , Rodolfo Vieira i Alexandre Ceconi, jakie są twoje oczekiwania ?

Ci których wymieniłeś przyjeżdżają tutaj po serii udanych zawodów. To są najlepsi zawodnicy, wiem to. Walczyłem w turnieju w zeszłym roku i udało mi się go wygrać, ale ten fakt nie robi dla mnie żadnej różnicy. Najlepsi w tym roku są właśnie oni. Ale ja również pracuję bardzo ciężko , tak więc musimy poczekać chwilę i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Będziesz walczył w absoluto ?

Oczywiście. Dla mnie mistrzostwa to właśnie dwie kategorie. Jeżeli jesteś w wadze powyżej przeciętnej to najlepiej jest właśnie myśleć nie tylko o swojej kategorii, musisz walczyć w obu i zobaczyć jak Ci pójdzie. Będzie pełno przeszkód, wszyscy z pragnieniem wygrania mistrzostwa. Na zawodach nie ma łatwych walk, ciągle musimy być gotowi. Myślę że zrobimy dobry show dla publiczności w Abu Dhaib.

Masz zamiar ćwiczyć w hotelu ?

Tak , będę ćwiczył z Braulio … jak zawsze ( śmiech ).

A jakie oczekiwania na Mistrzostwa Świata ?

Oczekiwania mam zawsze dobre niezależnie od tego jakie to zawody. Będę tam aby obronić swój tytuł, oraz spróbuję jeszcze raz swoich sił w absoluto, która to kategoria ma kilka wielkich nazwisk jak np. Roger , który jest tam chyba najlepszym zawodnikiem, jest też Braulio ale myślę że odpuści ten tytuł dla mnie, zwłaszcza że wygrał w Abu Dhabi, tak więc myślę że będzie to walka między mną a Rogerem. Żartuję , ale wszyscy chcą zdobyć ten najbardziej znaczący tytuł. Pomimo tego, że Roger jest faworytem żaden zawodnik nie przestaje myśleć o finale, to są zawody i wszyscy mają nadzieję że mogą tego dokonać.

MMA ?

Zawsze szukam okazji żeby walczyć, ale jest to bardzo trudny sport. Musisz mieć dobrą okazję żeby zawalczyć, a ja zawsze poświęcałem się głównie BJJ i nie miałem zbyt wielu takich okazji. Jeżeli będzie możliwość zawalczenia na dobrej gali, jasne, będę tam, ale jeżeli nie będzie to dobre wydarzenie – zostanę przy BJJ.

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także