Rusza pierwsza edycja ADXC – dwóch Mistrzów Świata IBJJF w walce wieczoru

Foto: https://www.instagram.com/adxcofficial/

Federacja Abu Dhabi Extreme Championship (ADXC) odsłoniła pierwsze karty. W main evencie pierwszej gali wystąpią Mistrzowie Świata IBJJF – Isaque Bahiense i Gustavo Batista. Reprezentanci Dream Art i Atosu zmierzą się w 5-rundowym pojedynku w formule Gi.

Gala ADXC odbędzie się 20 października 2023 roku w Abu Dhabi. Abu Dhabi Jiu Jitsu Pro już od kilku dobrych miesięcy promowało pierwszą galę ADXC na całym świecie, ale dopiero kilka dni dostaliśmy pierwsze „konkrety”.

W main evencie zawalczy Isaque Bahiense z Dream Art. Brazylijczyk to Mistrz Świata IBJJF z 2018 roku, a na ostatnich Worldsach zdobył brązowy medal. Lider Dream Art ostatnio walczył na gali BJJ Stars, gdzie udało mu się wygrać z Matheusem Spirandelim. Gustavo Batista to jeden z najlepszych zawodników Atosu, gdzie głównym trenerem jest Andre Galvao. Batista ma za sobą bardzo dobry występ na MŚ IBJJF, gdzie zdobył złoty medal po finałowym pojedynku z Andym Murasakim. W tym roku, zawodnik Atosu zdobył złoty medal na PAN AMS i Brasileiro. W ostatnim pojedynku, przegrał z Jansenem Gomesem na BJJ Stars. Pojedynek odbędzie się na dystansie 5 rund po 3 minuty każda z nich. Każda runda jest punktowana oddzielnie (podobnie, jak w MMA).

Na gali ADXC zobaczymy 13 pojedynków, a w main evencie zobaczymy Belala Muhammada i Tareka Suleimana w formule No-Gi.

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także