Srebrny medalista ADCC z gwiazdą B-Team na GrappleFest 16: Gabriel Sousa vs Damien Anderson

Foto: https://www.instagram.com/grapplefest/

Gala GrappleFest odsłania pierwsze karty swojej kolejnej gali. Po ogłoszeniu pierwszej walki (PJ Barch vs Jay Rod), federacja ogłosiła drugą walkę. Vicemistrz świata ADCC 2022 roku podejmie jednego z najbardziej rozpoznawalnych zawodników z B-Team – Damienem Andersonem.

Walka odbędzie się w limicie do 70 kilogramów na gali GrappleFest 16 w Liverpoolu. Gala została zaplanowana na 1 czerwca 2023 roku.

Brazylijczyk zdobył srebrny medal na MŚ ADCC. Gabriel Sousa przegrał w finale z Diogo Baby Shark Reisem na punkty (3-0). Od tego czasu, Brazylijczyk wygrał srebro na Memphis OPEN, złoto na Charleston OPEN, a także srebro w Absoluto również na Charleston OPEN (przypomnijmy, że Brazylijczyk startuje w kat. -76 kg).

Damien Anderson w ostatnim czasie spróbował swoich sił w MMA. W zawodowym debiucie wygrał przez TKO z Codym Ortizem już w pierwszej rundzie. Damien zdobył brązowy medal na trialsach ADCC West Coast 2022, gdzie w półfinale przegrał z Keith’em Krikorian’em. Jego ostatnia walka na matach to przegrany pojedynek na WNO z Cole’m Abate.

Co więcej, GrappleFest ogłosiła kolejną bardzo mocną walkę: Daniel DeGroot vs Tommy Yip.

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także