Tammi Musumeci wygrywa z Biancą Basilio na gali ONE Championship [VIDEO]

Foto: https://www.instagram.com/biabasiliojj/

Bianca Basilio dość niespodziewanie przegrywa w swoim drugim pojedynku w oktagonie ONE Championship. Tammi Musumeci wygrywa poprzez decyzję sędziowską i notuje bardzo dobry start w singapurskiej federacji mieszanych sztuk walki.

Kolejny pojedynek pań w formule submission grappling odbył się w ostatni weekend na gali ONE. Tym razem, do walki stanęły dwie bardzo utytułowane zawodniczki. Bianca Basilio – mistrzyni świata ADCC, IBJJF, PAN AMS i Tammi Musumeci – 3-krotna mistrzyni świata IBJJF No-Gi. 

Faworytką była Brazylijka, która w swoim debiuciu bardzo szybko pokonała Milene Sakumoto. Potrzebowała do tego zaledwie 42 sekund. Dla Tammi Musumeci był to powrót do startów i debiut w federacji ONE Championship, w której bezapelacyjną gwiazdą jest Mike Musumeci (wielokrotny mistrz świata IBJJF w Gi i posiadacz pasa mistrzowskiego ONE).

Walka trwała 10 minut. Bianca przez większość czasu próbowała obalić i przejść gardę Amerykanki. Tammi walczyła z pleców i dążyła do ataku na nogę. Po 10 minutach, sędziowie byli jednomyślni i przyznali jednogłośną wygraną Musumeci.

A wy jak punktowalibyście ten pojedynek?

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także