TATAMY 7: Niedźwiedź oraz Pawlina w reprezentacji Polski

Jak informowaliśmy wcześniej, na siódmej edycji zawodów TATAMY dojdzie do starcia między reprezentacjami Polski oraz łączonego składu Czech oraz Słowacji. Poszczególne zespoły będą składały się z pięciu członków, których łączna masa nie może przekroczyć 400 kg. Całość rywalizacji będzie przebiegać na zasadach znanych z eventów Quintet.

Organizatorzy zdążyli poinformować, że nas kraj będą reprezentować: Tomasz Niewiara, Marcel Kwiecień oraz Piotr Dudziński. Ostatecznie dołączyli do nich Adam Niedźwiedź oraz Łukasz “Fizjoświr” Pawlina. 

Adam Niedźwiedź to brązowy pas BJJ, jak również zawodnik MMA z bilansem 8 – 4 – 1. Karierę w mieszanych sztukach walki rozpoczął w 2014. Po przetarciu się na scenie regionalnej i walkach dla takich organizacji jak PLMMA, czy Babilon MMA zadebiutował w KSW na gali z numerem 54. Tam zaliczył nieudany debiut przeciwko Kacprowi Koziorzębskiemu. Na gali KSW 61 odniósł swe jedyne zwycięstwo w organizacji poddając trójkątem rękoma Jakuba Kamieniarza. Swoją ostatnią walkę w okrągłej klatce krajowego potentata i MMA ogółem stoczył na gali KSW 65.  Starcie z  Miroslavem Brožą zakończyło się jednak większościowym remisem. 

Łukasz Pawlina to również brązowy pas BJJ, który trenuje w warszawskim klubie Aligatores Fight Club. “Fizjoświr” jest medalistą wielu zawodów, zarówno na szczeblu krajowym, jak też i międzynarodowym. W materiale filmowym udostępnionym na mediach społecznościowych samego zawodnika, jak również TATAMY, sam zainteresowany przyznał, że obecnie jego celem jest zdobycie medalu na mistrzostwach Europy ADCC.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez TATAMY (@tatamy_bjj)

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez TATAMY (@tatamy_bjj)

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także