Tommy Langaker po raz drugi wejdzie do oktagonu ONE

Foto: https://www.instagram.com/langakerbjj/

Tommy Langaker po raz kolejny zawalczy na gali ONE Championship. Jesteśmy świadkami niezwykłej transformacji jednego z najlepszych kimoniarzy na scenie europejskiej, w czołowego zawodnika w formule No-Gi. 

Świetnie przebiega adaptacja Norwega w formule No-Gi. Założyciel Wulfing Academy może być znany polskim kibicom BJJ. W 2021 roku, na Pucharze Polski BJJ w Koninie wygrał swoją kategorię wagową oraz OPEN. Norweg wygrał 6 walk (5 poddań i 1 raz na punkty 21-0). Poza tym, Langaker może być kojarzony również z europejskich trialsów ADCC. W swojej kategorii wagowej (-77kg) wygrał wszystkie walki, niestety także finałową z Mateuszem Szczecińskim i tym samym zagwarantował sobie udział w Mistrzostwach Świata ADCC. Tam niestety nie poszło najlepiej, ponieważ przegrał już w pierwszej walce z PJ Barchem na punkty.

W międzyczasie, Tommy zaliczył świetny debiut w federacji ONE Championship. Do walki doszło przed Mistrzostwami Świata ADCC. Jego rywalem był świetnie znany Renato Canuto. Walka trwała 10 minut i decyzją sędziów zwyciężył Norweg. Było to naprawdę świetne 10 minut jiu jitsu na najwyższym światowym poziomie

 

Tommy Langaker nie wyjawił jeszcze swojego następnego rywala. Wielu ekspertów obstawiało Tye’a Ruotolo, lecz wskoczył on w zastępstwo na galę organizowaną w najbliższy piątek. Zapewne w ciągu najbliższych tygodni poznamy przeciwnika Wikinga. Tommy zawalczy 11 lutego 2023 roku, więc możliwe, że będzie to jeden z braci Ruotolo.

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także