Typujemy galę Tezos WNO: Gordon Ryan vs Felipe Pena II

Foto: https://www.instagram.com/flograppling/

Gala Tezos WNO zbliża się wielkimi krokami. Lutowe WNO jest napakowane bardzo mocnymi nazwiskami, a szczególnie mocno „pompowana” jest walka Gordona z Felipe. Gala odbędzie się z nocy 25 na 26 lutego 2023 roku. Jakie są nasze typy?

Gordon Ryan vs Felipe Pena

W tym pojedynku zwycięzca wydaje się być jeden. Król Gordon Ryan niszczy każdego kto stanie na jego drodze. Jeśli chcecie dowiedzieć się, kiedy Amerykanin przegrał po raz ostatni, trzeba cofnąć się, aż do 2018 roku do walki na gali ACB Jiu Jitsu 13. To właśnie tam, Gordon Ryan przegrał z Vinnym Magalhaesem. Felipe Pena wygrywał z Gordonem już dwukrotnie (2016 i 2017), lecz ostatni pojedynek zakończył się porażką Brazylijczyka na WNO. Mimo wszystko, stawiamy na Gordona Ryana w tym pojedynku.

Pedro Marinho vs Giancarlo Bodoni

Drugi pojedynek mistrzowski na tej gali. Ciężko wskazać tutaj faworyta. Zawodnik Gracie Barra zaliczył bardzo przeciętny występ na ADCC. Wygrał pierwszą rundę z Jacobem Rodriguezem z B-Team, lecz potem przegrał z Vagnerem Rocha, a w kat. absoluto uległ w pierwszej rundzie Tye’owi Ruotolo. Giancarlo Bodoni nie wystąpił w żadnym pojedynku ADCC, na których dość niespodziewane został championem kat. -88 kg. Podopieczny Danahera wydaje się być faworytem w tym pojedynku, ale czy dość długa przerwa od startów nie zaszkodzi Amerykaninowi? Stawiamy na Giancarlo Bodoniego, który świetnie pokazał się na zeszłorocznych finałach ADCC.

JT Torres vs Magid Hage

JT Torres to dwukrotny mistrz świata ADCC. Złoty medal zdobywał w 2017 i 2019 roku. Pomiędzy 2019, a 2022 rokiem nie startował prawie wcale, zawalczył trzykrotnie na Denver NGO (3 zwycięstwa). Na ADCC przegrał w 1/4 finału z PJ Barchem, natomiast Magid Hage, uległ już w pierwszej rundzie Kanadyjczykowi – Dante Leonowi. W tym pojedynku stawiamy na JT Torresa!

Amanda Bruse vs Jasmine Rocha

Amanda Bruse to czarny pas Andre Galvao. W zeszłym roku, wygrała PAN No-Gi, a także zdobyła srebrny medal w kat. OPEN. Jasmine Rocha to córka Vagnera Rocha i czarny pas BJJ, który otrzymała od swojego ojca w zeszłym roku. W zeszłym roku zdobyła srebrny medal na Worldsach No-Gi. W tym pojedynku stawiamy na Jasmine Rocha.

Oliver Taza vs Jonnatas Gracie

To będzie naprawdę dobry pojedynek. Doświadczony zawodnik z kuźni Danahera versus złote dziecko z Atosu. Oliver Taza świetnie spisuje się w ostatnim czasie. Wygrał europejskie trialsy ADCC w Poznaniu, zdobył złoto na ME No-Gi w Rzymie. Natomiast Jonnatas Gracie to świeżo upieczony mistrz świata IBJJF No-Gi z 2022 roku. Naszym zdaniem, walka będzie wyrównana, ale to zawodnik z New Wave Jiu-Jitsu wygra – Oliver Taza!

Kieran Kichuk vs Rene Sousa

Kieran Kichuk (czarny pas) zawalczy z Rene Sousa (brązowy pas). Rene w ostatnim czasie zdobył brązowy medal na MŚ No-Gi w kat. brązowych pasów. Największym osiągnięciem Kierana jest srebrny medal na PAN No-Gi w 2022 roku. W tym przypadku dość trudno wskazać faworyta, lecz wydaje nam się, że w tym pojedynku zwycięży Kieran Kichuk, pomimo gorszego występu na ostatnich MŚ No-Gi.

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także