UFC Fight Pass Invitational 4 – typy, pary turniejowe, o której i gdzie oglądać?

ufc fight pass invitational

Foto: https://www.instagram.com/ufcfightpass/

Jedna z najmocniejszych gal tego roku już za kilka godzin. UFC Fight Pass Invitational 4 napakowana jest nazwiskami największych gwiazd Brazylijskiego Jiu Jitsu. Felipe Pena, Craig Jones, Nicholas Meregali, Nicky Rod, Cyborg, Fellipe Andrew czy Vagner Rocha to zawodnicy z uznaną marką na całym świecie. Gala rozpoczyna się o bardzo wczesnych godzinach w najbliższy piątek.

Main event gali UFC Fight Pass Invitational 4 to pojedynek Craiga Jonesa z Felipe Pena. Australijczyk nie startował ani razu od MŚ ADCC 2022. Na tej imprezie zgarnął srebrny medal po porażce w finale z Kaynanem Duarte. Felipe Pena przegrał w półfinale MŚ ADCC 2022 z Nickym Rodem (klubowym kolegą Jonesa) i nie przystąpił do walki o 3 miejsce. Na początku 2023 roku, miał zawalczyć z Gordonem Ryanem na gali WNO, lecz Ryan wycofał się z pojedynku chwilę przed, a w jego miejsce wskoczył … Nicky Rod. Tym razem, Brazylijczyk zrewanżował się Amerykaninowi i wygrał z nim przez decyzję sędziowską. Bardzo trudno jest ocenić formę i dyspozycję jednego, jak i drugiego. My stawiamy na wygraną Craiga Jonesa po bardzo wyrównanym pojedynku.

Co-main event to pojedynek pomiędzy dwoma weteranami UFC. W pojedynku wagi ciężkiej zmierzy się były mistrz UFC Glover Teixeira z byłym pretendentem do pasa mistrzowskiego UFC – Anthonym Smithem. Były mistrz UFC, który zdobył pas mistrzowski po walce z Janem Błachowiczem, ogłosił zakończenie kariery MMA na początku roku, po porażce z Jamahalem Hillem. W hali UFC Apex podejmie byłego pretendenta, który w ostatnich dwóch walkach przegrywał. Panowie spotkali się już ze sobą w oktagonie UFC, w tym pojedynku górą był Brazylijczyk, który pokonał Smitha przez TKO w 5. rundzie. Panowie zgromadzili razem 24 poddania w klatce UFC. Naszym zdaniem, w tej walce zwycięzcą będzie Glover Teixeira. 

Nicholas Meregali zmierzy się z Roberto Abreu. Meregali jest w znakomitej dyspozycji, nieważne czy walczy w kimonach czy bez nich. Eksplozywność i siła Cyborga może być dużym atutem, lecz wydaje się, że Meregali jest przygotowany na takich zawodników (w klubie trenuje z Gordonem Ryanem, czy Danem Manasoiu). Ostatnie walki to, wygrana Meregaliego z Pedro Marinho na gali WNO i porażka Cybroga z Mauricio Oliveirą na gali BJJ Stars. Stawiamy na Nicholasa Meregaliego.

W dwóch pozostałych super walkach zmierzą się: Helena Crevar vs Emily Fernandez i Roman Bravo-Young vs Alex Perez. W pojedynku kobiet, posiadaczka niebieskiego pasa – Helena Crevar zmierzy się z mistrzynią świata IBJJF (brązowe pasy) Emily Fernandez, która po tej wygranej otrzymała promocję na czarny pas. Mimo wszystko, stawiamy na Helene Crevar, która udowodniła, że potrafi wygrywać z każdą przeciwniczką. Roman to młody i bardzo utalentowany amerykański zapaśnik, który podejmie doświadczonego zawodnika MMA – Alexa Pereza. W pojedynku grapplingowym, stawiamy na zwycięstwo Alexa Pereza. 

Wczoraj rozlosowano również pierwsze pary w turnieju Absoluto o 30 tysięcy dolarów amerykańskich. W ciągu ostatnich kilku dni, z zawodów musiał wycofać się Pedro Rocha, którego zastąpił weteran ADCC Roberto Jimenez.

  1. Haisam Rida vs Fedor Nikolov
  2. Dan Manasoiu vs Gabriel Arges
  3. Nicky Rodriguez vs Roberto Jimenez
  4. Fellipe Andrew vs Vagner Rocha

Naszym faworytem do wygrania całego turnieju jest Nicky Rod, który świetnie radzi sobie na zasadach EBI, a w ostatnim czasie pokazał, że potrafił postawić się w walkach z Gordonem Ryanem i Felipe Pena.

Gala rozpocznie się w piątek (28 lipca 2023) o godzinie 3:00 (czasu polskiego). Galę można oglądać na platformie UFC Fight Pass. 

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także