UFC i KSW w najbliższy weekend. Czy możemy spodziewać się grapplerskich pojedynków?

Foto: https://www.instagram.com/doublermma/ https://www.instagram.com/ksw_mma/

W najbliższą sobotę odbędą się dwa świetne wydarzenia MMA. KSW 78 to drugi pojedynek Materli z Grovem, ale także walka Romanowski vs Paczuski, która może wyłonić pretendenta do pasa mistrzowskiego wagi średniej. Na UFC 283 zmierzy się były mistrz wagi półciężkiej Gloveir Teixeira. 

KSW 78

Na KSW 78 zobaczymy kilka ciekawych walk, które mogą być bardzo interesujące z grapplerskiego punktu widzenia. Bardzo ciekawie zapowiada się walka Borysa Mańkowskiego z Valeriu Mircea. Polak ma na swoim koncie 8 poddań, a Włoch 12 razy poddawał swoich przeciwników w oktagonie. Również starcie Michała Materli z Kendallem Grove może zakończyć się przed czasem. Zawodnicy mają razem, aż 23 poddania. Ulubieniec szczecińskiej publiczności ma na swoim koncie ma 13 poddań, a Amerykanin 10. W co-main evencie nie zobaczymy raczej parteru. Paczuski i Romanowski to stójkowicze, lecz jeśli walka przeniesie się do parteru to zawodnik ze Szczecina może przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

UFC 283

W walce wieczoru zawalczy Glover Teixeira, który wygrał z Jankiem Błachowiczem na UFC 267 i odebrał mu pas mistrzowski. Brazylijczyk dość niespodziewanie przegrał z Jirim Prochazką w pierwszej obronie pasa mistrzowskiego. Glover został po raz pierwszy poddany w oktagonie. Glover zawalczy z Hillem, który nie poddał jeszcze nikogo w swojej karierze. Brazylijczyk ma 10 poddań w swoim rekordzie MMA.

Czwarty pojedynek Deivesona Figueiredo z Brandonem Moreno to gwarancja niesamowitej parterowej bitwy w oktagonie. Figueiredo ma na swoim koncie 8 poddań, a Moreno 11. Co więcej, Moreno poddał Figueiredo w drugim pojedynku na gali UFC 263. Pierwszy pojedynek zakończył się remisem, a trzeci zwycięstwem Brazylijczyka na UFC 270.

Na gali wystąpi również Gilbert Burns. Durinho to mistrz świata IBJJF w Gi i No-Gi. Brazylijczyk poddawał swoich przeciwników, aż 8 razy w oktagonie, lecz ostatnie poddanie to rok 2019. Jego rywal to Neil Magny, który w swoim ostatnim pojedynku poddał Daniela Rodrigueza. Na UFC 283 zobaczymy również specjalistę od poddań, czyli Paula Craiga. Szkot poddawał przeciwników, aż 13 razy (na 16 zwycięstw), a jego przeciwnikiem będzie Brazylijczyk Johnny Walker.

Gale odbędą się 23 stycznia 2023 roku. KSW rozpocznie się około godziny 19:00 w Szczecinie, a UFC rozpocznie się z nocy 23 na 24 stycznia 2023 roku. Karta główna rozpoczyna się około 4:00 (w niedzielę). 

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także