Victor Hugo vs Nicholas Meregali – finał IBJJF GP Absolute 2023 [VIDEO]

Foto: https://www.instagram.com/nicholasmeregali/

Jeszcze przed startem samego turnieju, tych dwóch Panów było typowanych do zgarnięcia głównej nagrody i wygrania całego Grand Prix. Los chciał, że zostali rozlosowani po dwóch różnych stronach drabinki i mogli spotkać się w finale.

Nicholas Meregali po udanym ADCC powrócił do walk w kimonie. Zgarnął dwa złote medale na PAN American i trzeba przyznać, że w znakomitym stylu rozprawiał się z przeciwnikami. Meregali nie zdołał poddać tylko Ericha Munisa, ale wygrał z nim, aż 11:0 w finale Absoluto. Na tym turnieju nie pojawił się Victor Hugo. 

Kolejnym Grand Slamem były Brasileiro, gdzie dwa złote medale zgarnął Victor Hugo. Sytuacja powtórzyła się kilka tygodni później w USA, gdzie Hugo zdobył dwa złote medale na Mistrzostwach Świata IBJJF. Meregali nie wystąpił, ani na Brasileiro, ani na Worldsach.

Panowie musieli się w końcu spotkać! W finale IBJJF GP Absolute wygrał Nicholas Meregali, lecz była to bardzo bliska walka. Zawodnik New Wave wygrał 2:0 z zawodnikiem Six Blades. Cała walka poniżej!

Panowie na poziomie czarnego pasa mierzyli się ze sobą już 5 razy. Wynik? 4:1 dla Nicholasa Meregaliego! Czekamy na rewanż?

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także