Walka Mikey Musumeci vs Demetrious Johnson jeszcze w tym roku?

Foto: https://www.instagram.com/mighty/, https://www.instagram.com/mikeymusumeci/

Ależ byłaby to gratka dla fanów sztuk walki. Potencjalne zestawienie może okazać się prawdą jeszcze w tym roku. Póki co, Mikey i Demetrious przygotowują się do swoich walk na gali ONE Fight Night, która odbędzie się po raz pierwszy w Stanach Zjednoczonych.

Mikey Musumeci jest jedną z gwiazd federacji ONE Championship. Amerykanin jest już żywą legendą Brazylijskiego Jiu Jitsu – Mikey czterokrotnie wygrywał Mistrzostwa Świata IBJJF, jako czarny pas. W ostatnim czasie skupił się na występach w formule bez kimon. Póki co wygrał on 3 prestiżowe walki w ONE Championship z Masakazu Imanarim, Cleberem Sousą i Gantumurem Bayanduurenem. Co więcej, Amerykanin jest posiadaczem pasa mistrzowskiego kategorii muszej federacji ONE w submission grappling.

W kolejnej obronie pasa mistrzowskiego Mikey Musumeci zmierzy się z Osamahem Almarwaim. Walka odbędzie się 5 maja 2023 roku w Broomfield w stanie Kolorado. Również na tej gali zobaczymy trzecią odsłonę walki Demetrious Johnson vs Adriano Moraes. Bilans między dwoma wojownikami to póki co 1-1. Jako pierwszy wygrał Moraes przez KO (kolano), a Johnson nie pozostał dłużny i również znokautował swojego rywala przez latające kolano, które chyba widział już cały świat. Ale do rzeczy … 

Mikey Musumeci brał udział w otwartej sesji pytań dla społeczeństwa MMA Reddit. Podczas sesji pytań, Amerykanin otrzymał zapytanie o potencjalną walkę z Demitriousem na zasadach submission grappling:

„Jeśli wygram moją następną walkę w maju, to wierzę, że to wszystko się wydarzy! Mighty Mouse już również się zgodził!!!!” 

Mikey Musumeci został również zapytany o potencjalne starty w formule MMA.

„Tak, walka na zasadach MMA, kiedy moja stójka nie będzie tak beznadziejna w przyszłości. Szczerze mówiąc w mojej kategorii wagowej w jiu jitsu zmierzyłem się już ze wszystkimi, z którymi chciałem, więc moim wymarzonym matchupem jest zmierzenie się z legendą jiu jitsu, dosłownie z najlepszym w historii MMA – Mighty Mouse w pojedynku grapplingowym, a potem może za kilka lat odwdzięczę się i zrobimy też pojedynek w MMA.”

Jeśli Mikey i Demetrious wygrają swoje pojedynki na zbliżającej się gali ONE Fight Night, może doczekamy się pojedynku dwóch świetnych parterowców. 

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także