Williams i Hall wypadają z main eventu Polaris 24. Nowa walka o pas mistrzowski

Foto: https://www.instagram.com/polaris_professional/

W sobotni wieczór, federacja Polaris Professional poinformowała o bardzo dużej zmianie na karcie Polaris 24. Main eventem gali w Londynie miał być pojedynek Ryana Halla z Ashleyem Williamsem. Organizatorzy zadbali o nowy pojedynek, a zwycięzca zgarnie tymczasowy pas mistrzowski.

Długo wyczekiwany pojedynek Asha Williamsa z Ryanem Hallem nie dojdzie do skutku. Według spekulacji to Walijczyk musiał wycofać się z walki. Powodem ma być kontuzja Williamsa. Federacja zapewnia, że walka została przełożona na późniejszy termin, lecz oficjalnej daty jeszcze nie poznaliśmy.

Polaris zadbał, aby main event czerwcowej gali był bardzo mocny. W zastępstwie zakontraktowani zostali: Ethan Crelinsten i Ethan Orchard.

Pierwszy z nich to jeden z założycieli B-Team. Kanadyjczyk miał okazję zawalczyć już dwa razy na gali Polaris. W debiucie pokonał przez poddanie Thomasa Halpina, a w drugiej walce musiał uznać wyższość Asha Williamsa w walce o pas mistrzowski federacji Polaris. Ethan to również dwukrotny weteran i dwukrotny zwycięzca trialsów ADCC.

Nathan Orchard to czarny pas 10th Planet Jiu Jitsu. Amerykanin zawalczył na gali Polaris trzykrotnie, lecz dwukrotnie na galach Polaris Squad. Na ostatniej edycji Ameryka vs Brazylia zawalczył 3 krotnie i były to 3 remisy (brak poddań). Na gali Polaris Squad 3, na 3 pojedynki udało mu się poddać Kierana Daverna. Na gali Polaris 7 przegrał z Rossem Nicholsem przez decyzję sędziowską.

Panowie spotkali się już ze sobą dwukrotnie podczas gal Combat Jiu-Jitsu Worlds 2022. Ostatni pojedynek zakończył się remisem, lecz na czerwcowej gali w 2022 roku, lepszy okazał się Crelinsten. Gala odbędzie się 3 czerwca 2023 roku w Londynie. Na gali zawalczy także Mateusz Szczeciński.

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także