Wojtek Pająk zawalczy na gali Babilon MMA

Foto: https://www.instagram.com/babilonmma/

Wojciech Pająk powraca do startów w MMA. Zawodowy debiut zawodnika Pretorian Gorzów odbył się w 2019 roku i na powrót do oktagonu było trzeba trochę poczekać. Wojciech Pająk zmierzy się z Bartoszem Rewerą na gali Babilon MMA 37

Wojtek Pająk otrzymał czarny pas w czerwcu 2019 roku. Zawodnik z Gorzowa to Mistrz Polski w kimonach i w formule No-Gi (czarne pasy), a w 2020 roku wygrał Mistrzostwo Polski ADCC w kategorii PRO do 66 kilogramów.

W ostatnim czasie, Wojtek regularnie startuje w Grapplingu. W 2021 i 2022 roku zdobywał brązowe medale na Mistrzostwach Europy. W zeszłym roku dołożył dwa brązowe medale na Mistrzostwach Świata w Grapplingu, a w tym roku dorzucił jeszcze dwa brązowe medale na Mistrzostwach Europy.

Zawodnik z Gorzowa zaliczył już swój zawodowy debiut na Gali Sportów Walki w Międzychodzie. Gala odbyła się 19 października 2019 roku, a Pająk wygrał z Filipem Bartoszewickim przez jednogłośną decyzję sędziów. Tym razem, poprzeczka będzie zawieszona wyżej. Rywalem Wojtka Pająka będzie Bartosz Rewera, który ma za sobą już 3 zawodowe walki w MMA. Jego aktualny rekord to 1-2, a każdy pojedynek toczył dla innej federacji. W zawodowym debiucie zwyciężył z Kacprem Michałowskim przez TKO w drugiej rundzie (Babilon MMA 24), a w drugiej walce przegrał z mocnym Shamadem Erzanukaevem przez decyzję (KSW 65). W ostatniej walce przegrał z Josefem Štummerem na gali RFA 3. Panowie zawalczą w limicie do 61 kilogramów.

Gala Babilon MMA 37 odbędzie się 28 lipca 2023 roku w Międzyzdrojach. Walki będą transmitowane na kanałach: Super Polsat, Polsat Sport Fight i Polsat Box Go. Pierwsza walka rozpocznie się o godzinie 19:00.

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także