Zabójca Leandro Lo będzie otrzymywać wypłaty za służbę

’https://www.instagram.com/p/CqD6p6spdHM/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=loading’

Henrique Velozo, porucznik Żandarmerii Wojskowej, oskarżony o zabicie wielokrotnego mistrza świata BJJ Leandro Lo, otrzymał pozytywną decyzję w Trybunale Sprawiedliwości w São Paulo.

Velozo przebywa w więzieniu od 7 sierpnia 2022 roku po zamordowaniu Lo. Pod koniec roku Rodrigo Garcia – były gubernator stanu zawiesił wypłaty porucznikowi policji. Jednak zaledwie kilka dni temu sędzia Márcio Ferraz Nunes podjął decyzję i zezwolił na zwrot płatności na rzecz Velozo.

Powodem tej decyzji było to, że Henrique Velozo nie został jeszcze osądzony i skazany. W związku z tym zawieszenie jego wynagrodzenia byłoby niezgodne z konstytucją – stanowi to bowiem część Statutu urzędników służby cywilnej w São Paulo. Rodzina Leandro Lo i ich prawnik zamierzają w najbliższych dniach złożyć apelację, aby unieważnić tę decyzję. Dodatkowo „Instytut Leandro Lo” zaplanował protest na 23 marca (czwartek), przed siedzibą rządu (co widać na poniższym poście na Instagramie), wzywając wszystkich do noszenia Gi podczas protestu. Pierwsza rozprawa w tej sprawie wyznaczona jest na dzień  24 marca (dzisiaj).

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Instituto Leandro Lo (@institutoleandrolo)

Poniżej zdjęcie z protestu

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Instituto Leandro Lo (@institutoleandrolo)

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także