Zaginięcie Conora McGregora – rozpiska UFC 303

Gala z numerem 303 miała być hitowa pod względem sprzedaży, pod względem rozpiski walk niekoniecznie. Amerykański gigant często raczy kibiców bardzo dobrymi kartami walk, ale ma również w zwyczaju planować jedną mocno zarobkową walkę i do niej dokładać znacznie mniej atrakcyjne. Taki właśnie był plan na galę 303 z udziałem McGregora.

Irlandczyk miał powrócić do oktagonu po dwóch porażkach z Dustinem Poirierem oraz poważnej kontuzji nogi w 2021 roku. Jego rywal, Michael Chandler również długo nie walczył (2 lata) czekając na największą wypłatę w karierze. Gdy termin walki był potwierdzony działo się sporo: McGregor był przyłapany na mocno zakrapianych imprezach na kilka tygodni przed walką, przez pewien czas był nieobecny, a następnie odwołano konferencję prasową z jego udziałem, a powodu nie podano:

Dzisiejsza konferencja prasowa została odwołana z powodu serii przeszkód poza naszą kontrolą

Ostatecznie, na dwa tygodnie przed galą ogłoszono zmianę walki wieczoru – McGregor wypadł z powodu kontuzji (złamany palec u stopy). 

Nową walką wieczoru będzie rewanż mistrza kategorii półciężkiej Alexa Pereiry z Jirim Prochazką, w pierwszej walce Brazylijczyk znokautował Czecha. 

Pełna rozpiska:

 

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także