Zapowiedź I kolejki PWPW Krajowa Liga Zapaśnicza!

Zapowiedź I kolejki PWPW Krajowa Liga Zapaśnicza!

Rozpoczyna się kolejna odsłona drużynowej zapaśniczej rywalizacji. 19 września inauguracja sezonu ligowego PWPW KLZ. Drugi sezon zapowiada się sportową ucztą dla sympatyków sportów walki, a w szczególności sportu zapaśniczego. W kolejnym sezonie wystartuje osiem drużyn podzielonych na dwie grupy. Dwie najlepsze ekipy z każdej z grup spotkają się w rozgrywkach play off, a wielki finał 17 i 25 kwietnia 2018 roku.

W pierwszej kolejce dojdzie już do meczu, który w ocenie wielu fachowców określany jest jako przymiarka do finału ligi PWPW KLZ.

AKS MADEJ WRESTLING TEAM PIOTRKÓW TRYBUNALSKI
v BORUTA-OLIMPIJCZYK WRESTLING TEAM ZGIERZ-RADOM

19.09.2017 godz. 18.00

W pierwszym sezonie ligi zawodniczki i zawodnicy ZTA Zgierz startowali w lidze w barwach mistrza Polski KLZ – AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski. Ich wkład w zdobycie tytułu mistrzowskiego przez AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski nie podlega dyskusji. Po zakończeniu sezonu działacze klubów podjęli decyzję o rozłączeniu i od nowego sezonu zgierscy zapaśnicy i zapaśniczki startować będą w drużynie Boruta&Olimpijczyk Wrestling Taem Zgierz-Radom. To nowa siła w lidze, bowiem zapaśnicy z Radomia to uznana firma ( Im m klasyfikacji drużynowej MP 2017), a jej zawodnicy to ścisła krajowa czołówka. Z kolei mistrz Polski AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski, wzmocnił swój i tak bardzo mocny team o wybitne zapaśnicze postacie. Na macie w Piotrkowie ujrzymy wicemistrza olimpijskiego i mistrza świata Zhana Belenyuka. Zawodnik z Ukrainy z pewnością będzie gwiazda nr 1 ligi PWPW KLZ. Czy wystąpi już w meczu otwarcia na razie jest tajemnicą sztabu trenerskiego. W składzie piotrkowskiej drużyny brązowa medalistka mistrzostw Europy Julia Tkacz (63kg). Jej rywalką będzie zapewne Taybe Yusain z Bułgarii -wicemistrzyni świata, wicemistrzyni Europy i olimpijka z Rio de Janeiro. W tym meczu dojdzie do jeszcze wielu walk, które z pewnością zadowolą najbardziej wybrednych sympatyków sportu zapaśniczego. W rozpoczynającej zmagania kategorii do 48 kg ,wśród pań zobaczymy Miglenę Selishkę z Bułgarii (BORUTA-Olimpijczyk Zgierz& Radom), wielokrotne medalistkę Mistrzostw Europy i Świata w kategoriach juniorskich i młodzieżowych i prawdopodobnie srebrna medalistkę Mistrzostw Europy Ilonę Semkiv z Ukrainy. Ozdobą meczu będą pojedynki świeżo upieczonych medalistów Mistrzostw Świata z Paryża : Roksany Zasiny 58 kg (Boruta – Olimpijczyk Zgierz& Radom), Mateusza Bernatka 66Kg i Murada Gadzieva (AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski). Spotkanie będzie z pewnością godną wizytówka rozgrywek PWPW KLZ. Mecz ten już teraz stał się hitem rozgrywek .
Transmisja w TVP Sport o godz. 18.00 – 19.09.2017.

Mecz odbędzie się w hali OS i R „Relax” w Piotrkowie Trybunalskim.

20.09.2017 godz. 18.00

BUDOWLANI ŁÓDŹ – AZS – AWF WARSZAWA

Starcie beniaminka rozgrywek ekipy Budowlanych Łódź i mającej już ligowe doświadczenie ekipy AZS -AWF Warszawa. Beniaminek nie ukrywa medalowych aspiracji, a warszawska drużyna stawia sobie za cel wyjście z grupy. Zapowiada się wyrównany i stojący na wysokim sportowym poziomie pojedynek. W składach drużyn utytułowani zawodnicy i młode zapaśnicze wilki. Kilka pojedynków zapowiada się jako zapaśnicza uczta. W kategorii wagowej 48 kg walczyć będzie Anna Łukasiak (AS AWF Warszawa), niezawodna do tej pory w tej kategorii wagowej, w walkach PWPW KLZ. Być może już w pierwszym meczu w barwach Budowlanych w kategorii wagowej 66 kg walczyć będzie Mistrz Polski w kategorii wagowej do 66k g Edward Gevorg Shakyan. Klasycy swoje Mistrzostwa Polski rozgrywali w dniach 14-15 września w Raciborzu i już w Łodzi ujrzymy kilku medalistów tej imprezy w rywalizacji klasyków. Poza wymienionym Gevorgiem Shakyanem (Budowlani Łódź), w składach przedmeczowych obu ekip : Roman Pacurkowski (AZS AWF Warszawa). 66 kg( I m ME U 23), Maks Zacharczuk (AZS AWF Warszawa, II m MP 2017,80kg). Z cała pewnością w trenerskich szachach, brany pod uwagę może być MP 2017 w kategorii 59 kg , Edward Barsegjan (Budowlani Łódź).
Debiut w lidze PWPW KLZ, to dodatkowy atutu ,jak się wydaje gospodarzy. Będą chcieli pokazać swojej publiczności, że nie chcą skończyć tegorocznej rywalizacji na etapie rozgrywek grupowych. Z kolei wzmocniona i już z ligowym doświadczeniem ekipa AZS AWF Warszawa, może okazać się czarnym koniem walk w grupie „B”. Te wszystkie niewiadome, już niebawem zweryfikuje mata.
Znakomicie przygotowani organizacyjnie gospodarze swój pierwszy pojedynek rozegrają w łódzkiej Atlas Arenie. Zapowiada się widowisko sportowe na najwyższym poziomie. Kibice jak zapowiadają gospodarze wyjdą z meczu bardzo zadowoleni i z myślą o już kolejnym meczu swej drużyny.

Mecz 20.09.2017 godz. 18.00 w hali sportowo-widowiskowe ATLAS ARENA Łódź.

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także