Zawodnicy New Wave przyjadą wygrać europejskie trialsy ADCC

Foto: https://www.instagram.com/tazagarami/

New Wave Jiu Jitsu to jeden z najlepszych klubów BJJ na świecie. Gordon Ryan, Nicholas Meregali i Garry Tonon to obecnie największe gwiazdy tego klubu. Tej trójki z całą pewnością nie zobaczymy na europejskich trialsach, ale pojawią się inni podopieczni Johna Danahera!

New Wave Jiu Jitsu powstało po rozłamie legendarnego Danaher Death Squad. B-Team to druga ekipa, która powstała po kłótni (o której nadal nie wiemy zbyt wiele) między czołowymi zawodnikami DDS (Danaher Death Squad). Największe gwiazdy podzieliły się na dwa obozy i otworzyły kluby … w tym samym mieście. Zarówno New Wave, jak i B-Team to kluby w Austin (miasto w stanie Teksas w USA).

W New Wave Jiu Jitsu mamy wielu świetnych zawodników, ale wiele z nich przybyło do USA z innych krajów, aby rozwijać swój poziom BJJ pod okiem Danahera. To właśnie, dlatego możliwy jest start kilku zawodników na europejskich trialsach, które notabene są również Mistrzostwami Bliskiego Wschodu i Afryki.

Wszyscy z nich wystąpili już na trialsach do ADCC 2022. Trójka z nich wywalczyła bilet na finały w Las Vegas. Pierwszy z nich to oczywiście Oliver Taza, zawodnik wygrał półfinał z Mateuszem Szczecińskim po bardzo bliskim pojedynku. Zawodnik ma kanadyjski paszport, ale także libański, ponieważ urodził się w Bejrucie. Kolejnym zawodnikiem jest Luke Griffith, który jest obywatelem Republiki Południowej Afryki. Zawodnik w ostatnim czasie, zrobił ogromne postępy i wygrał Mistrzostwa Świata IBJJF No-Gi w 2022 (brązowe pasy). Ostatnim zawodnikiem, który zdobył klasyfikację na finały ADCC 2022 był Dan Manasoiu, czyli Big Dan. Dan rozpoczynał swoją karierę jeszcze w Renzo Gracie Academy w NYC, ale jego rodzina pochodzi z Rumunii! Ostatnim zawodnikiem jest Davis Asare, o którym pisaliśmy już jakiś czas temu. Norweg wystąpił na trialsach, lecz po 3 zwycięstwach musiał uznać wyższość rywala.

Wszyscy zawodnicy stawią się w Polsce w połowie września, aby powalczyć o bilet na ADCC 2024. European ADCC trials odbędzie się 16 września 2023 roku w Warszawie.

 

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także