Zayed Alkatheeri wygrał pierwszy złoty medal na PAN AMS w historii ZEA

Foto: https://ww.instagram.com/vzayedv/?hl=pl

Zayed Alkatheerii wygrał historyczny złoty medal dla Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Obywatel ZEA to jeden z najzdolniejszych zawodników z tego kraju, który bardzo mocno stawia na BJJ. Czarny pas BJJ pod Ribamarem Santiago wygrał 3 walki w kategorii Rooster (57,5 kg).

Zayed Alkatheeri to bardzo ciekawa postać i złote dziecko programu rządowego. Zayed rozpoczął treningi brazylijskiego jiu jitsu  w wieku 16 lat. Rozpoczął on treningi, które były fundowane przez przy wsparciu Jego Wysokośś Szejka Mohammeda bin Zayeda. Treningi prowadził tam Ribamar Santiago (jego mistrzem jest Fabio Gurgel), który wywodzi się z głównej siedziby Alliance w Sao Paulo.

Alkatheeri w zaledwie pięć lat został promowany na czarny pas BJJ. W międzyczasie wygrywał on ogromną liczbę zawodów AJP. Już jako niebieski pas wygrał zawody Grand Slam. Ta sztuka udała mu się jeszcze raz, jako purpurowy pas i dwukrotnie jako brązowy pas. Również jako purpura zdobył AJP World Pro.

Już jako czarny pas wygrał dwa razy AJP Grand Slam w Londynie i Miami, a także AJP World Pro w Abu Zabi w 2022 roku. Zayed wygrał pierwsze zawody pod sztandarem IBJJF chwilę przed zawodami PAN AMS. Złoty medal wygrał na London OPEN, a chwilę potem dołożył (wcześniej już wspomniany) złoty medal na AJP Grand Slam w Londynie.

Rośnie nam jedna z pierwszych gwiazd światowego BJJ ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Kolejnym celem podopiecznego Ribamara Santiago jest zdobycie złotego medalu na Mistrzostwach Świata IBJJF, które odbędą się już na początku czerwca w Kalifornii. 

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także