Zdegradowany Mistrz Świata IBJJF powrócił. Mica Galvao z podwójnym złotem na Vitoria OPEN

Foto: https://www.instagram.com/micagalvaojj/

Mica Galvao powrócił do rywalizacji na matach IBJJF. W świetnym stylu, Mica wygrał w kategorii Gi i No-Gi na zawodach w Vitorii. Brazylijczyk wraca po kontuzji kolana i wysyła mocny sygnał, że nadal jest w najwyższej światowej formie.

Zawieszenie Galvao upłynęło w czerwcu tego roku. Brazylijczyk leczył jeszcze kontuzję, której nabawił się w walce z Kaynanem Duarte podczas BJJ Stars w kwietniu. Dwa tygodnie temu, wystartował na zawodach CBJJE, gdzie bez problemu wygrał 3 walki i zdobył złoty medal. W ubiegły weekend, wystartował na zawodach pod sztandarem IBJJF w Vitorii (miasto nad O. Atlantyckim w Brazylii).

Mica Galvao wystartował w kategorii średniej (-82 kg) w Gi i w kategorii średnio ciężkiej (85,5kg) w No-Gi. Brazylijczyk wygrał wszystkie walki przed czasem, zarówno w Gi (3 walki), jak i w No-Gi (2 walki).

Zawodnik Melqui Galvao Jiu Jitsu za tydzień zawalczy na Floripa OPEN również w Brazylii. Póki co, Brazylijczyk wraca do formy na krajowym podwórku i nie ma jeszcze ogłoszonych żadnych „dużych” walk, lecz to pewnie tylko kwestia czasu, kiedy po utalentowanego Galvao zgłosi się ONE Championship, UFC Fight Pass Invitational lub Who’s Number One.

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także