Zmarł Anthony „Rumble” Johnson – zawodnik UFC i Bellatora

’https://www.instagram.com/p/Ck6mjcaPZCX/’

Wczoraj za sprawą portalu Twitter, Ariel Helwani poinformował o śmierci „Rumble’a”. Według oświadczenia Johnson zmagał się z chorobą od jakiegoś czasu.

Jest to ogromna strata dla świata MMA. Anthony Johnson był znany z atomowego uderzenia i to właśnie w ten sposób najczęściej kończył walki. W ostatnim czasie zdarzały mu się starty w grapplingu. Ma za sobą walkę z Craigiem Jonesem, Ryan’em Baderem czy Hectorem Lombardem w formule No-Gi. Był przede wszystkim pretendentem do pasa kategorii półciężkiej organizacji UFC. W walce o pas przegrał z Danielem Cormierem przez poddanie zza pleców. W Bellatorze zdążył stoczyć jeden pojedynek z Jose Azevedo, który wygrał przed czasem przez KO. W UFC wygrywał z takimi zawodnikami jak: 

  • Glover Teixeira
  • Alexander Gustafsson
  • Antonio Nogueira
  • Jimi Manuwa

Był dwukrotnie zestawiany z Janem Błachowiczem ale finalnie do ich starcia nie doszło. 

Według portalu MMA Junkie, Johnson zachorował na niezwykle rzadką chorobę zwaną zespołem hemofagocytowym. Ostatni pojedynek stoczył w maju 2021 roku, a później ze względu na swój gorszy stan zdrowia musiał odpuścić starty. Anthony Johnson zmarł 13 listopada 2022 roku w wieku 38 lat.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Ariel Helwani (@arielhelwani)

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także