Znamy Main Event gali UFC Fight Pass Invitational 6

Craig Jones wraca i w swojej drugiej walce dla organizacji UFC podejmie się starcia z legendarnym Rafael’em Lovato Jr.

Gala UFC Fight Pass Invitational 6, zaplanowana na 3 marca 2024 roku, ma solidne papiery na niezwykle udane wydarzenie.

Jones w roku 2023, wystąpił na profesjonalnych matach 6 razy, nie przegrywając żadnego ze starć pokonał takich zawodników jak Felipe Pena, bracia Martinez z 10th Planet i Gerald Meerschaert. Dwa razy zremisował z Gregorem Gracie i Kyle’em Boehmem. Ostatnia walka z Meerschaertem była zdecydowanie do jednej bramki na korzyść Craiga, lecz tym razem weteran MMA, z którym zawalczy Jones ma równie imponujący rekord w MMA jak i w BJJ. 

Rafael Lovato Jr. (11-0) od 21 lat jest czynnym zawodnikiem BJJ co już samo w sobie wzbudza podziw. Będąc brązowym pasem był uważany za jednego z najlepszych Amerykańskich zawodników swojego pokolenia. Do tej pory stoczył (oficjalnie) około 180 pojedynków na krajowej i międzynarodowej scenie. Zestawiając to z 80 walkami Craiga Jonesa, widzimy różnicę doświadczenia, która niekoniecznie stanowi tu przewagę po stronie Rafaela, ponieważ między nimi jest również 8 lat różnicy wieku. 

Ostatni turniej, w którym wystąpili razem – choć nie przeciwko sobie – to ADCC 2022.

Jones zdobył srebrny medal, a Lovato Jr. zbliżył się do podium – zajmując czwarte miejsce.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Craig Jones (@craigjonesbjj)

W Co-Main Evencie gali zmierzą się Nick Rodriguez i Roberto Jimenez. Spotkali się już dwukrotnie i ten pojedynek zamknie trylogię między nimi, ponieważ do tej pory jest 1-1. 

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także