45-letnia Amanda Magda wygrała kategorię czarnych pasów Adulto na ME IBJJF

Foto: https://www.instagram.com/lunivers.athletics/

Amanda Magda zdobyła w zeszłym tygodniu Mistrzostwo Europy w dywizji czarnych pasów. Zawodniczka z Sao Paolo po wystartowała w dywizji Adulto pomimo tego, że ma 45 lat i mogłaby startować w Masters 4.

Brazylijka trenuje na co dzień w Sao Paolo. To właśnie tam siedzibę ma Fratres Brazilian Jiu-Jitsu. Amanda rozpoczęła treningi BJJ w wieku 38 lat. W tym wieku, większość czarnych pasów postanawia zaprzestać startowania na dużych imprezach i skupia się na prowadzeniu akademii. Amanda rozpoczęła starty od początku swojej przygody na macie. Od samego początku (na białych pasach), startowała w dywizji Adulto, ponieważ w Mastersach nie miała dużej liczby przeciwniczek.

Amanda niedawno otrzymała swój czarny pas BJJ, lecz postanowiła wystartować na Mistrzostwach Europy IBJJF w Paryżu. Zwyciężyła wszystkie walki w kategorii ciężkiej i zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Starego Kontynentu w wieku 45 lat! W finale pokonała Elizabeth Mitrovic z Alliance. Jak widać, wiek to tylko ograniczenie w głowie!

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także