Były Mistrz UFC zawalczy na gali Polaris 25!

Foto: https://www.instagram.com/polaris_professional/

Chyba nikt nie spodziewał się takiego obrotu spraw. Federacja Polaris Professional poinformowała o main evencie swojej najbliższej gali. W grapplingowym pojedynku zmierzy się dwóch czołowych zawodników UFC. Aljamain Sterling zawalczy z Nathanielem Woodem w main evencie, a na tej samej gali odbędzie się Polaris Grand Prix Absolute!

Aljamain Sterling stracił swój pas mistrzowski podczas gali UFC 292. Sean O’Malley przerwał jego serię 9 wygranych z rzędu i odebrał mu pas mistrzowski. „Funk Master” w swojej karierze pokonywał takich zawodników, jak: TJ Dillashaw, Henry Cejudo czy Petr Yan. Amerykanin to także czarny pas BJJ pod Mattem Serrą.

Rywalem byłego championa UFC będzie Nathaniel Wood. „The Prospect” to angielski zawodnik mieszanych sztuk walki i były mistrz federacji Cage Warriors, a od 2018 roku bije się w federacji UFC. Anglik przeniósł się do kategorii piórkowej w ostatnim czasie i zaliczył 3 wygrane pojedynki z rzędu. Nathaniel to brązowy pas BJJ pod Braddem Pickettem.

Gala odbędzie się 30 września 2023 roku i będzie transmitowana na platformie UFC Fight Pass. Na tej samej gali odbędzie się Polaris Grand Prix Absolute z takimi gwiazdami, jak: Kaynan Duarte, Giancarlo Bodoni czy Roberto Jimenez. W ostatnim czasie, Marcin Maciulewicz wygrał turniej Polaris Contenders i zgarnął ostatnie miejsce w tym prestiżowym turnieju.

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także