Craig Jones wakuje pas! Walka Griffith vs Lilius o pas GrappleFest

Foto: https://www.instagram.com/grapplefest/

Niewiele osób pamiętało fakt, że Craig Jones był posiadaczem pasa mistrzowskiego GrappleFest do 100 kg. Federacja poinformowała, że Australijczyk zrezygnował z pasa i dzięki temu zobaczymy pojedynek mistrzowski na GrappleFest 15: Luke Griffith vs Santeri Lilius.

Craig Jones podpisał kontrakt z angielską federacją 5 lat temu. Był jednym z bardzo znanych grapplerów, który zawitał na matach GrappleFestu. Australijczyk wygrał wszystkie 4 walki, a 3 z nich przez poddania. Na gali GrappleFest 7 wygrał z Adamem Wardzińskim przez odwrotny trójkąt i był to ostatni pojedynek Jonesa na macie w Liverpoolu. Zawodnika B-Team zwakował swój pas kategorii -100 kg na początku tego roku.

Luke Griffith zaliczył bardzo dobry rok. Wygrał on europejskie trialsy ADCC i wystąpił na Mistrzostwach Świata ADCC. Zawodnik trenujący w New Wave Jiu-Jitsu zdobył również złoto na Mistrzostwach Świata IBJJF No-Gi i Pan Ams w kategorii brązowych pasów. Luke dołożył również dwa zwycięstwa na galach WNO, a w ostatnim czasie dotrał do finalu na UFC Fight Pass Invitational 3.

Santeri Lilius to również zwycięzca europejskich trialsów ADCC. Zaliczył również start na największej imprezie BJJ zeszłego roku. Pod koniec 2022 roku, zdobył dwa naprawdę wartościowe medale. Zdobył złoto na Mistrzostwach Europy IBJJF No-Gi, a także brązowy medal na Mistrzostwach Świata IBJJF No-Gi. Będzie to jego trzeci pojedynek dla federacji GrappleFest. Jego dotychczasowy bilans to 1-1.

Gala GrappleFest odbędzie się 1 kwietnia 2023 roku w Liverpoolu. Poza starciem o pas w kategorii -100 kg, zobaczymy również walkę Magdy Loska (o pas mistrzowski do -70 kg), a także finał turniejowy o pas GrappleFest w kategorii -70 kg panów.

 

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także