Kto wygra zwakowany pas federacji GrappleFest?

Foto: https://www.instagram.com/grapplefest/

GrappleFest właśnie podała nazwiska czterech zawodników, którzy zawalczą w turnieju o pas GrappleFest. Kade Ruotolo zwakował swój pas do 70 kg, więc organizacja postanowiła wyłonić przyszłego championa przez mini turniej, który odbędzie się już 1 kwietnia 2023 roku na gali GrappleFest 15.

GrappleFest to federacja organizująca gale BJJ w Anglii. W ostatnich miesiącach, na brytyjskich matach mogliśmy zobaczyć zwycięstwo Rafała Farjaszewskiego. Mamy nadzieję, że na jubileuszowej gali pojawią się także najzdolniejsi grapplerzy z naszego kraju!

W turnieju finałowym o pas mistrzowski kategorii do 70 kg zawalczą:

  • Sam McNally
  • Jeremy Skinner
  • Gianni Grippo
  • Keith Krikorian

Sam McNally to dość niespodziewany zwycięzca europejskich trialsów ADCC. Irlandczyk to zawodnik East Coast Jiu Jitsu. Na Mistrzostwach Świata ADCC dość niespodziewanie wygrał w pierwszej rundzie z faworyzowanym Garrym Tononem, lecz w kolejnej rundzie przegrał z Joshem Cisnerosem przez decyzję sędziów. W ostatnim czasie dołożył również brązowy medal na Mistrzostwach Europy IBJJF No-Gi.

Jeremy Skinner to zwycięzca australijskich trialsów ADCC. Na Mistrzostwach Świata ADCC pokonał w pierwszej rundzie legendarnego AJ Agazarm, lecz w drugiej rundzie musiał uznać wyższość Gabriela Sousy. Skinner jest podopiecznym Lachlana Gilesa i trenuje w Absolute MMA.

Gianni Grippo wydaje się być faworytem do wygrania całego turnieju. Amerykanin to dwukrotny Mistrz Świata IBJJF No-Gi w czarnych pasach, a także 6-krotnie sięgał po złotych krążek na PANS-ach (po 3 razy w Gi i No-Gi). W amerykańskich trialsach do ADCC dwukrotnie przegrywał w półfinale.

Keith Krikorian to zawodnik 10th Planet Jiu Jitsu i zwycięzca amerykańskich trialsów ADCC. Na Mistrzostwach Świata ADCC, Amerykanin przegrał w pierwszej rundzie z Diego Oliveirą. Podczas jego dwóch występów na GrappleFest, dwukrotnie przegrywał (z Kadem Ruotolo i Ashley Williamsem).

My stawiamy na Gianniego Grippo, a jaki jest wasz typ?

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także