Czarny pas BJJ powstrzymuje agresora na ulicy Nowego Jorku [Video]

Zdjęcie: https://www.instagram.com/rotheshow/

Wyobraź sobie, że jedziesz do pracy i dostrzegasz sytuację, w której pewien mężczyzna uderza pracownika budowlanego i jest w stosunku do niego agresywny. Jesteś obojętny oraz pozwalasz na dalszą agresję czy próbujesz pomóc pokrzywdzonemu?

Ro Malabanan, Nowojorczyk i czarny pas BJJ zdecydował się działać, w relacji dla NBC New York opisał sytuację oraz podkreślił jak trening sztuk walki pomógł mu w skontrolowaniu agresora:

„Podszedłem do poszkodowanego mężczyzny, żeby sprawdzić, czy wszystko z nim w porządku. Powiedział, że czuje się źle. Następnie postanowiłem zatrzymać agresora, wciąż stanowił duże zagrożenie i nie wiadomo było do czego był zdolny.

Zachowywałem się tak jak na treningu Jiu-Jitsu, natychmiast wskoczyłem mu za plecy i próbował mnie zrzucić. Dzięki dobrej kontroli poprzez „seat belt” mogłem go ściągnąć na ziemię. 

Nie uważam się za bohatera, po prostu robię to co powinien każdy obywatel Nowego Jorku, jesteśmy gotowi pomagać nieznajomym. Oto w tym wszystkim chodzi, jestem naprawdę wdzięczny, że udało mi się kogoś powstrzymać i wykorzystać moje doświadczenie w sztukach walki do pomagania ludziom.”

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także