Czy kariera Nicky’ego Ryana zawisła na włosku?

foto: https://www.instagram.com/nickyryanbjj/

Nicky’ego Ryana prawdopodobnie czeka kolejna dłuższa przerwa od rywalizacji na matach zawodniczych, ponieważ niedawno doznał pełnego zerwania więzadła krzyżowego (ACL).

Dla reprezentanta B-Team to trzecia operacja kolana, którą Ryan będzie musiał przejść w swojej karierze w grapplingu pomimo młodego wieku (21 lat). Ostatnią operację Amerykanin przeszedł po pojedynku z Dante Leonem, który wygrał przez decyzję sędziów, lecz doznał kontuzji łąkotki. 

Nicky Ryan potwierdził wiadomość o kontuzji, która wkrótce będzie wymagała operacji, w relacji na żywo na swoim koncie na Instagramie:

„Wygląda na to, że zbliża się operacja numer 3, zraniłem kolano 2 tygodnie temu i właśnie dostałem raport MRI mówiący, że mam całkowicie zerwane więzadło ACL”

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez FloGrappling (@flograppling)

Przerwy spowodowane kontuzjami uniemożliwiły Ryanowi wiele występów i spowolniły jego rozwój. Pomimo to brat Gordona Ryana wciąż należy do światowej czołówki, występując zaledwie w wieku 16 lat na mistrzostwach świata ADCC 2017. W kolejnej edycji ADCC pokonał w pierwszej rundzie Shane Jamil Hill-Taylora, lecz w ćwierćfinale musiał uznać wyższość Paulo Miyao. W trzecim występie Ryana na matach mistrzostw świata ADCC, które miały miejsce niespełna dwa tygodnie temu, odpadł w pierwszym pojedynku, przegrywając na punkty z Renato Canuto.

 

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także