Pracując w służbach mundurowych jesteśmy narażeni na zagrożenie każdego dnia, szczególnie jeżeli pracujemy jako policjanci i bierzemy udział w interwencjach. Jacob Meadows, Instruktor Taktyki Obronnej oraz Oficer Policji w miejscowości Nash, w stanie Teksas opisuje jak brazylijskie jiu jitsu pomaga mu w służbie.
„Istnieje duża potrzeba ciągłego szkolenia w zakresie egzekwowania prawa, w szczególności szkolenia Jiu Jitsu i niestety niektóre oddziały nie mają obowiązkowego szkolenia z taktyki defensywnej. Nawet jeśli, to jest to niewystarczające w stosunku do tego, co jest potrzebne.
Jest też druga strona, kiedy funkcjonariusze decydują się nie inwestować w siebie. Widziałem potrzebę szkolenia w mojej społeczności, więc wprowadziłem program nauczania o nazwie „Code 4 Concepts” policyjne jiu jitsu i przywiozłem to szkolenie z powrotem do domu. Obecnie jestem instruktorem w mojej społeczności organów ścigania, oferując darmowe zajęcia dla funkcjonariuszy co dwa tygodnie.
Jedną z największych osobistych korzyści, jakie zauważyłem, jest poprawa zdrowia psychicznego dzięki ciągłemu treningowi. Przekłada się to na to, jak komunikuję się z moimi dziećmi i żoną, kiedy wracam do domu. Widzę również, że czas spędzony na szkoleniu pomaga z pewnością siebie w trakcie interwencji i widzę to ponownie w przypadku innych oddziałów policji, z którymi trenuję. Są bardziej pewni siebie w kontaktach z podejrzanymi o przemoc.
Jest mnóstwo korzyści, więcej niż tylko użycie siły, która przekłada się nie tylko na codzienne życie. Kiedy jesteś bardziej pewny siebie podczas interwencji, prawdopodobieństwo, że wrócisz do domu, rośnie znacznie… szczerze, wyrządzasz krzywdę swojej rodzinie i rówieśnikom, jeśli nie inwestujesz w siebie.
Jako funkcjonariusz postrzegasz rzeczywistość inaczej, kiedy jesteś na służbie i gdy się szkolisz, rozumiesz również swoje ograniczenia jako osoby w przypadku użycia siły. Nie jest to również fałszywa wiara w swoje umiejętności, ponieważ poświęcasz czas na rozwijanie umiejętności, które przekładają się bezpośrednio na obowiązki, które masz do wypełnienia.”
Zdjęcie: Humanizing the badge