Danielle Kelly vs. Mariia Molchanova – BJJ vs. Sambo raz jeszcze na gali ONE Championship

Danielle Kelly

Foto: https://www.instagram.com/daniellekellybjj/

Danielle Kelly zmierzy się z kilkukrotną mistrzynią świata w sambo Mariią Molchanovą na gali ONE Championship. Utalentowana zawodniczka Silver Fox wraca do klatki ONE po świetnym debiucie. 

Danielle Kelly powraca do oktagonu ONE. Kelly w debiucie dla federacji ONE Championship zremisowała w pojedynku grapplingowym z legendą japońskiego MMA, Mei Yamaguchi. Danielle imponowała niesamowitą szybkością, techniką i chęcią dążenia do poddania rywalki. Pomimo tego, że 15-minutowy pojedynek zakończył się remisem (walka musiała zakończyć się poddaniem), amerykanka otrzymała bonus w wysokości 50 tys. dolarów od szefa ONE. 

W następnej walce Danielle Kelly zmierzy się z Marrią Molchanovą. Rosjanka jest dwukrotną mistrzynią świata w sambo, a do tego dołożyła kilka złotych medali na Mistrzostwach Świata w sambo. 

Jest to kolejna walka przedstawicieli Brazylijskiego Jiu Jitsu i sambo. Nie tak dawno, Kade Ruotolo (najmłodszy mistrz ADCC) poddał Ualiego Kurzheva (4-krotny mistrz świata w sambo) i zdobył pas mistrzowski. Yod Chatri potwierdza tym samym, że konfrontacji BJJ vs. sambo może być coraz więcej na galach singapurskiej federacji sztuk walki.

Gala ONE on Prime Video 4 odbędzie się 18 listopada 2022 roku w Singapurze. 

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także