Demetrious Johnson pozamiatał kategorię Masters na IBJJF Pan 2024

Fanom MMA postaci „Mighty Mouse” nie trzeba przedstawiać. To jeden z najlepszych mistrzów w historii UFC i One Championship, zarówno patrząc na wszelkie statystyki, jak i styl walki. W ostatnim czasie startuje na zawodach BJJ, a świetnie pokazał się na IBJJF Pan 2024.

Johnson przez 6 lat był mistrzem UFC, broniąc pasa 11 razy, co stanowiło rekord organizacji. Przez wszystkie lata był w czołówce rankingu bez podziału na kategorie wagowe, oprócz wielu mniejszych wyróżnień zgarniał też tytuł „walka roku”, „nokaut roku” i „poddanie roku”. W czasie świetności zrównał również rekordy Jona Jonesa co do największej ilości nokautów i poddań. 

Po odejściu z UFC do ONE, jego kariera nieco zwolniła, mimo posiadania tytułu mistrzowskiego. Walcząc teraz z zawodnikami o nieco mniejszym poziomie, pozwala sobie na starty w BJJ – póki co na każdych zawodach zdobywa medal.

Jego cechą charakterystyczną, jest to, że nie musi robić wagi – startuje w swojej naturalnej, która wynosi ok 58kg (przy wzroście 168cm). Na ostatnich zawodach postanowił startować w kategorii Open, co wyglądało wręcz komicznie, patrząc na rozmiary jego przeciwników. Nie przeszkodziło mu to jednak zdobyć złota w swojej kategorii i srebra w Open.

 

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także